DOPLNĚNO Muži (Karol Jankura, úvod red.) - V sobotu 1. 10. proběhlo derby tradičních východočeských hokejbalových klubů. Do Svítkova dorazil prozatím trápící se Hradec Králové.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 3 : 0

Střelci: Horváth (Král), Bláha (Kábrt, Korbel), Král (Hudec, Bureš)

Soupiska: Novotný, Šupík - Bureš, Černický, Horváth, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Kupf, Malý, Paukrt, Vaňo, Waber

Další podrobnosti zápasu

Na zápas sme sa všetci tešili. Po skvelom výkone proti Kladnu sme boli zdravo nahecovaní. Chyby proti Kladnu sme si rozobrali a pripravili sa na Hradec. Prvá tretina bola bez gólov a s veľa vylúčeniami. V druhej minúte sme čelili trestnému strieľaniu po faule Bureša. Novotný to ustál a nájazd chytil. V prvej tretine sme mali 4 fauly, našťastie sme to všetko ubránili. Boli tam aj chyby, ale prvá tretina skončila bez gólov. Od druhej tretiny sme prestali faulovať a Hradec nám ponúkol presilovku 5 na 3, ktorú sme využili Horváthom. Keď V 30. minúte unikol Bláha a vykúpal Briknera bolo po dvoch tretinách 2:0. Poslednú tretinu sme si postrážili, pridali ešte tretí gól z hokejky Krála a myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Výhra bola samozrejme venovaná obrovskému srdciarovi JINDROVI, od ktorého už bohužiaľ nikdy nebudeme počuť jeho povestné BÍLA SÍLA!

Komentář trenéra Petra Kopečného: První letošní derby jsme zvládli odehrát kvalitně a s nulou vzadu. Úvod utkání byl hodně rozpačitý z obou stran. Zápas byl poznamenán mnoha vyloučeními což bylo poněkud na škodu. Díky využité přesilovce jsme se více uklidnili, zato soupeř znejistěl a dělal chyby, které jsme dokázali potrestat. Jsem velmi rád, že jsme toto utkání zvládli i psychicky a nenechali se rozhodit.