Všechny body zůstaly v Ústí

Junioři (Martin Bláha) - Sobotní krásné počasí nás přivítalo v Ústecké Elba aréně, kam jsme se vyrazili popasovat s místními juniory o další bodový zisk do extraligové nadstavby A.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 1

Střelec: Brož (Birta, Malý)

Soupiska: Teplá, Procházka - Birta, Drozd, Gregor, Korec, Vacek - Brož, Ilich, Koudela, Král, Malý, Martínek, Novotný, Tomeš, Vlašič

Utkání bylo od začátku velice vyrovnané, ale branky stříleli pouze Ústečtí. První branky dosáhli v přesilové hře, kdy po velmi dobrém zaclonění prostřelili Teplou v naší brance poprvé. Druhé branky se jim podařilo dosáhnout pro nás velice smolně, když střelu od modré tečoval před Kateřinou vlastní bek a změnil tak nohou úplně směr míčku do protipohybu své gólmanky. To bylo v první třetině vše.

V prostřední periodě jsme naši hru uklidnili a hráli jsme velice dobře. V 25. minutě jsme Brožem využili přesilovou hru a snížili na 1:2. O minutu později bohužel soupeř opět skóroval, když z dálky prostřelil Teplou po třetí. Opět jsme zabrali a v 28. minutě se Lukáši Novotnému podařilo vstřelit kontaktní branku. Ta však nemohla být uznána, neboť vteřinu před hvizdem zazněla píšťalka druhého rozhodčího, který na druhé straně hřiště, úplně mimo hru, sledoval a odpískal naprosto nesmyslný zkrat jednoho z našich hráčů, který knockoutoval soupeře a po právu se odebral do sprch. Na štěstí byl hráč Elby v pořádku, pouze otřesen. Nám však tento hnusný a nesmyslný atak sebral možnost z utkání vydolovat nějaký ten bod.

Na poslední část hry jsme přeskupili řady a dnes ne úplně jistá Teplá přenechala místo v brance Procházkovi. Oslabení jsme sice ubránili, ale již se nám do konce utkání nepodařilo skórovat a to ani v závěrečném power play, kdy jsme nebyli schopni vyhrát buly a neustále jsme museli o míček v pásmu tvrdě bojovat. Soupeř si konec zkušeně pohlídal a všechny body tak udržel doma.

Zastupující kapitán Malý si po utkání ještě ověřil u trenérů Elby, že otřesený hráč je opravdu v pořádku a za zkratovité jednání svého spoluhráče se omluvil.