Vítězný vstup mladšího dorostu do kvalifikace

Mladší dorost (Luboš Novotný, Petr Korbel) - V neděli 14. 9. si odbyl náš mladší dorost vítěznou premiéru v podzimní kvalifikační skupině o postup do jarní části Extraligy. Na lavičce si odbyl svou premiéru nový trenér Petr Kopečný. První zápas za mladší dorost absolvoval i starší žák obránce Milan Flos, který byl do týmu narychlo povolán z důvodu onemocnění Radka Adámka.

HBC Hradec Králové 1988 – HBC JTEKT Svítkov Stars 2 : 3

Třetiny 1 : 0, 0 : 2, 1 : 1

Celý zápas jsme byli lepším týmem. Hradec hrozil většinou jen při přesilových hrách a v závěru utkání při power-play. V první třetině jsme byli aktivnější, zazněla i tyč, ale do vedení se dostal soupeř, kdy Rejlová nahodila od modré a Lukáš Novotný v bráně měl zakrytý výhled. Ve druhé třetině na 1:1 srovnal krásnou střelou do šibenice Richard Novák (as. Svoboda, Doležal). Poté stejný hráč vyslal do akce Jakuba Krále a ten poslal Svítkov do vedení 1:2. Ve třetí třetině na 2:2 srovnal Hradec při přesilovce 5 na 3. Rozhodující gól dal po krásném uvolnění opět Jakub Král (as. Novotný Vojta) a rozhodl utkání. Svítkov si zaslouženě odvezl z Hradce první tři body.

Hodnocení trenéra Petra Kopečného: První letošní tři body doslova vydřeli a budeme muset zapracovat na spoustě věcí. Každopádně jsem velmi rád, že kluci se nakonec semkli, začali makat a má premiéra na střídačce se vydařila. Příští týden hrajeme proti Alfě, kde budeme muset určitě přidat.

Sestava: Novotný Lukáš – Doležal Jan, Modrý Ondřej, Vraný Štěpán, Flos Milan – Král Jakub, Novotný Vojtěch, Novák Richard, Hlaváček Tomáš, Svoboda Kazimír, Zaplatílek Petr, Naštický Jiří