Vítězný konec podzimu mladších žáků

Mladší žáci (Petr Korbel) - Na poslední dvojzápas podzimní části sezóny dorazili do Svítkova hráči Hradce Králové. Náš tým si připsal dvě výraznější vítězství.

Hradec Králové zahrát umí a tak i přes náš bodový náskok nic předem jisté nebylo. Před nedělním turnajem přípravek jsme chtěli dát také větší prostor mladším hráčům, ale na stranu druhou nás kromě bodového zisku zajímala i výše skóre důležitá v souboji o podzimního mistra.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Hradec Králové 1988 4 : 0 (1 : 0, 2 : 0, 1 : 0)

Střelci: Bláha, Bláha (Drbal), Drbal (Hemžský), Bukač (Korbel)

Výsledek navozuje dojem v klidu odehraného utkání, ale zdání klame. Herně jsme nebyli o tolik lepší a k čistému kontu hodně přispěl výkon Jirky Šťovíčka v brance. My jsme své šance proměnili a díky tomu brali vítězství.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Hradec Králové 1988 8 : 1 (3 : 0, 1 : 1, 4 : 0)

Střelci: Bláha, Drbal (Bláha), Drbal (Drozd), Drbal (Bláha), Korbel, Shejbal (kňava), Bláha (Drbal), Korbel (Shejbal)

První třetinu jsme herně víceméně ovládali a dostali se do vedení 3 : 0. Hradečtí výrazně zvýšili obrátky ve druhé třetině, čemuž jsme napomohli zejména špatnou obrannou hrou útočníků, kdy se soupeř často dostával do přečíslení tři na dva. Podařilo se mu ale pouze snížit na 3 : 1. Zároveň bylo zřejmé, že nastolené tempo nemůže se třemi lidmi na střídačce vydržet dlouho a tak třetí třetina byla v režii našich tří kompletních lajn.

I přes absenci dvou důležitých hráčů kluci úkol splnili. Při započítání vzájemných zápasů s Alfou jsme podzimním mistrem regionu, bez něj jsme druzí o skóre. Přípravkářům se ale druhý den dařilo a to je podstatnější.

Soupiska: Pospíšil (2), Šťovíček (1) - Bláha, Korec, Korbel,  Drbal, Shejbal, Gregor, Bukač, Hemžský, Janíček, Drozd, Kňava, Seidl (1),Vlašič L. (2), Vlašič J. (2)