Vítězná série starších žáků skončila. Doma prohráli derby

Starší žáci (Dušan Korel) – Po třech úspěšných zápasech skončila vítězná série starších žáků Svítkov Stars. Na domácím hřišti v šestém kole ligové soutěže potrápili modrý tým HBC Pardubice, nevyvarovali se však několika chyb a prohráli 1:4.

Sport je o chybách. My jsme bohužel dneska udělali tři a soupeř nám z toho dal tři góly,“ pronesl svítkovský trenér Filip Uhlíř a dodal: „Škoda, že jsme ustoupili od stylu hry, který jsme předváděli v první třetině. Soupeř s tím měl problémy.“

Pardubické derby, které bylo zároveň duelem druhého týmu tabulky s prvním, bylo v úvodní třetině vyrovnané. Domácí předváděli zodpovědný a bojovný výkon a favorizovaná modrá Alfa se proti nim nedokázala prosadit. Svítkov byl za svou hru odměněn v desáté minutě, kdy se Jáchym Jánský šikovně vytočil od mantinelu a vzápětí zamířil přesně nad lapačku hostujícího gólmana.

Řekli jsme si, že zahustíme střední pásmo. Dařilo se nám to. Soupeř se nemohl dostat před naši branku. Byli jsme poctiví, hráli jsme jednoduše. A z jednoduchosti pramenil i náš vedoucí gól,“ řekl trenér Uhlíř.

V prostředním dějství se však obraz hry změnil. Hráči Alfy byli pohyblivější, měli rázem více ze hry a ze zvýšené aktivity vytěžili i obrat ve skóre. Pomohlo jim k němu i několik drobných zaváhání Svítkova, které hosté dokázali bez milosti trestat. Už po 42 vteřinách hry srovnal Hruška střelou od modré čáry hned po vyhraném vhazování. Ve dvacáté minutě zapomněla svítkovská obrana na Salamona, který mohl pálit z prostoru mezi kruhy. A stejný hráč o dvě minuty z brejku potrestal chybu domácích.

Vedeme, jsme v pohodě, můžeme hrát dál stejným stylem jako v první třetině, kdy nás soupeř marně dobýval. Ale to ne. Nejprve se necháme hloupě vyloučit, Alfa se tím dostala na koně a začala nás přehrávat. Zvýšila pohyb, trošku přidala na agresivitě a my jsme s tím měli problémy. Navíc její hráči byli urostlejší, na každém postu byli o hlavu vyšší, byli víc siloví a rychlostně vybavení,“ řekl trenér Uhlíř a dodal: „Bohužel přišly i naše chyby. Čistě prohraná buly, střela, my nejdeme proti míčku. Pak nesmyslně obcházíme hráče místo toho, abychom si pomohli přihrávkou, a je z toho gól.

Ve třetí třetině už modrá Alfa kontrolovala svůj náskok. I přes snahu svítkovských hráčů o zkorigování nepříznivého stavu nepřipustila žádné drama. Domácím nepomohla ani powerplay, k níž sáhli ve 42. minutě. Naopak v ní inkasovali, když prázdnou branku přes celé hřiště trefil Hruška. Hosté vyhráli 4:1 a dál zůstávají bez bodové ztráty.

Soupeř měl v závěru štěstí, když hned z buly vyhodil míček přes celé hřiště a dal z toho gól. Věřil jsem, že při powerplay můžeme ještě něco udělat. V tréninku nám to šlo. Kdybychom snížili, soupeř by se mohl začít bát o výsledek, a ještě bychom si mohli vytvořit větší tlak. Bohužel dali šťastný gól a už bylo těžké v závěru se zápasem něco udělat. Ale především je škoda tří gólů ve druhé třetině,“ pronesl svítkovský trenér Filip Uhlíř.

Další utkání sehrají starší žáci Svítkov Stars v sobotu 14. října od 10.30 hodin v Hradci Králové.

HBC Svítkov Stars – HBC Pardubice Modrý tým 1 : 4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branka a nahrávka Svítkova: 10. Jách. Jánský (Koudela).

Sestava Svítkova: Štarman – Solař, Jon. Jánský, Gusty, Jách. Jánský, Ločárek – M. Hospr, Topič, Solař, Kerner, Koudela, Malý, T. Hospr, Kašpar, Novák.