Víkend mladšího dorostu za šest bodů

Mladší dorost (Martin Bláha) - Hned dvojici domácích zápasů měl na programu během uplynulého víkendu náš mladší dorost.

V sobotu 14. 11. 2015 jsme na domácím hřišti sehráli odložené utkání extraligy mladšího dorostu proti celku Lokomotiva Česká Třebová. K dispozici jsme měli patnáct hráčů a dva brankáře. Do branky se postavil Lukáš Novotný odhodlaný jít si pro své další čisté konto. Nemocného Bláhu nahradil v obraně mladší žák Hemžský a rozhodně se v utkání neztrácel. Hráči Lokomotivy dokáží hrát velice pohledný a účinný hokejbal a tak jsme museli hned od začátku hrát velice zodpovědně a nemyslet na to, že v předchozím vzájemném měření sil jsme zvítězili. Teď byl stav opět 0:0 a vítězem se mohl stát každý.

Hráli jsme aktivně, ale soupeř dokázal velice pozorně bránit. Ve třetí minutě jsme se dopustili faulu a třebovští dostali výhodu jednoho muže v poli. Kupodivu jsme v této situaci byli aktivnějším my. Hra ve čtyřech nám vyhovoval daleko více, než v plném počtu. V pohodě jsme se ubránili a pokoušeli se dále dobývat Břeňovu svatyni. V sedmé minutě jsme hráli přesilovku my, ale tato disciplína nám ani trošku nešla. Nedařilo se nám usadit v útočném pásmu a tak jsme nemohli sehrát žádný zámek, který by vedl ke vstřelení branky. Před koncem třetiny jsme ještě jedenkrát dali možnost přesilové hry soupeři. Ani z této situace branka nepadla a tak na výsledkové tabuli svítily dvě nuly.

Ve druhé třetině jsme zvýšili svou aktivitu a přineslo to úspěch. Přestříleli jsme Lokomotivu v poměru 11:3 a dvě ze střel se dostaly za Břeňova záda. Jako první rozvlnil síť v soupeřově brance po individuální akci Vojtěch Novotný a druhý zásah po překrásné přihrávce Svobody přidala reprezentantka Topičová. Nabádali jsme své svěřence ke vstřelení více branek. Vojtu Novotného a Jana Doležala čekalo vzápětí derby SD s Autosklem a tak jsme je chtěli nechat ve třetí třetině odpočinout. To nám však svou aktivitou hráči Lokomotivy nedovolili. Po třiceti minutách sice prohrávali o dvě branky, ale zbraně svěřenci coachů Tlapáka a Broulíka rozhodně nesložili.

Naopak se vybičovali k velkým výkonům a v poslední periodě s námi sehráli více, než vyrovnanou partii. Střely na branku v poměru 11:10 mluví za své. Na štěstí pro naše barvy toužil Lukáš Novotný po dalším shotoutu natolik, že se prezentoval neskutečnými zákroky a soupeři skórovat nedovolil. Branku jistoty a potřebný klid na naše hole přinesl po krásné souhře prvního útoku ve 42. minutě Čech. V čase 42:45 si ještě po vzájemné nedovolené hře šli odpočinout Svoboda se Smutným a téměř do konce se dohrávalo ve čtyřech. Soupeř se ještě pokusil využít většího prostoru na hřišti ve svůj prospěch, ale naši borci si už výsledek zkušeně pohlídali.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Střely na branku: 31:16 (9:3, 11:3, 11:10)

Vyloučení: 4:3, přesilovky: 2:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Branky a asistence Stars: Novotný 1+0, Topičová 1+0, Čech 1+0, Svoboda 0+1, Tesař 0+1, Naštický 0+1, Kolínková 0+1

Tři body byly doma a v neděli nás čekal další, tentokráte papírově slabší soupeř. Byl jim SK Jihlava. Že pouze papírově slabší, se dočtete v následujících řádcích. Od minulého vzájemného utkání se jihlavským podařilo posílit o pár hráčů a tak měli k dispozici tři kompletní formace. Pršelo a na hřišti bylo nalepeno mnoho lupínků. Povrch nepřál nějakým ekvilibristikám s míčkem. Na opak nebylo pro hráče obou týmů jednoduché zkrotit míček na holi. Chtěli jsme na soupeře vletět a v co nejkratší době mu uštědřit ránu v podobě branky. Stal se však pravý opak. Jihlavským stačilo pouhých 28 vteřin k odemknutí svatyně reprezentační gólmanky Petry Outratové. To byl panečku začátek. Na jednou jsme se ocitli v situaci, která nám v letošní sezóně není až tak blízká. Prohrávali jsme a museli dotahovat. Soupeř však byl i nadále aktivnější a Petra se musela ohánět. V desáté minutě se dokázal prosadit první útok a po trase Kolínková, Naštický, Čech doputoval míček za záda jihlavského Pokorného a bylo srovnáno.

Ve druhé periodě jsme zvýšili svou aktivitu a herní převaha byla tentokrát na naší straně. Oba týmy bránily seč jim síly stačily a oba brankáři střežili své klece velice zodpovědně a tak nám prostřední část hry branku nepřinesla.

Do poslední části hry se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1 a o vítězi mohla rozhodnout jediná chybička. Nezačali jsme zrovna nejlépe. Ve 32. minutě se držení dopustil Čech a šli jsme do oslabení. Hráli jsme ho velice aktivně, ale třicet vteřin před vypršením trestu se do střelecké pozice dostal Jakub Koch. Jihlavský kapitán se jal střílet, náš kapitán mu v tom chtěl za každou cenu zabránit. Obě hokejky se střetly na míčku a ten se nešťastně vymrštil do víka Petřiny branky. Opět jsme tahali za kratší konec a museli dohánět ztrátu. Minutu poté se soupeř dopustil sekání a nám se naskytla možnost vyrovnat. S přesilovou hrou jsme si tentokráte poradili na výbornou a po ose Flos, Doležal, Čech se nám podařilo opět srovnat stav na 2:2. Bylo srovnáno a naše borce tato branka nakopla k vyšším obrátkám. Zamkli jsme soupeře v obranném pásmu a snažili se vstřelit vítěznou branku. Všechny pokusy však končily na pozorném Pokorném. V 38. minutě se nám přeci jen podařilo skórovat a to když po rotaci z rohu sehrané Dudíkem a Novotným se druhý jmenovaný dostal ke střele, která se šťastně odrazila od špičky clonícího hráče do víka Pokorného branky. Jihlavský gólman neměl šanci na změnu směru míčku reagovat. Na štěstí pro nás to byla stojná noha a tak nebylo pochyb o regulérnosti branky. Vedli jsme tři ku dvěma a byli jsme rozhodnuti si vítězství nenechat vzít. Do konce třetí třetiny zbývalo dlouhých sedm minut. Rozkaz zněl jasně, nesmí projít za žádnou cenu. Vysvětlili jsme svým borcům jasnou a jednoduchou taktiku. V žádném případě nefaulovat a hrát co nejvíce míčkem na svých holích. Čím méně bude mít soupeř míček, tím menší bude mít možnost vstřelit nám branku. V závěru se strhla taktická bitva. Dopustili jsme se icingu. Soupeř bral timeout v době, kdy naše první pětka měla celkem dost a byla připravena střídat. Díky tomu se po odvolání jihlavského Brankáře mohla vrátit opět do hry. Řekli jsme si, že není důležité pokoušet se trefit prázdnou branku, ale raději hrát po prknech a rozích a soupeři nepůjčit kuličku. Dařilo se. I hra se dařila kouskovat a taktickým střídáním, kdy první pětka pouze prošla střídačkou a vrátila se zpět na vhazování jsme šetřili důležité střípky sil. Do konce zbývalo 29 vteřin a přišel správný čas na to, abychom i my vyčerpali svůj timeout. Udělali jsme to a tak se naše elitní komando mohlo opět vrátit do hry a pohlídat si konec utkání pro sebe. Vyšlo to a tři body byly doma.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. SK JIHLAVA 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Střely na branku: 17:12 (3:5, 5:3, 9:4)

Vyloučení: 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 1:1, v oslabení: 0:0

Branky a asistence Stars: Čech 2+0, Novotný 1+0, Doležal 0+1, Naštický 0+1, Kolínková 0+1, Flos 0+1, Dudík 0+1

Slovo závěrem: V sobotu jsme proti Třebové hráli parádní hru. Všechny pětky hrály vyrovnanou partii, střelecky jsme byli aktivnější, (DÉMON v naší brance) Lukáš Novotný předváděl dechberoucí zákroky a nebál se ani zodpovědnosti za rozehrávku. Vítězství tři nula jsme si plně zasloužili. Oproti tomu jsme v neděli nehráli zrovna přesvědčivě. Brankářka nás sice velmi dobře držela, ale naše útočné snažení bylo bezzubé a neplodné. Na konec jsme sice braly tři body, ale tentokrát musíme říci, že nevyhrál ten lepší, nýbrž ten šťastnější. V sobotu jsme zapojili dalšího z mladších žáků, Marka Hemžského, který nám v beku nahradil nemocného Bláhu. A ten krom jediné chybičky předváděl velice sympatický výkon a rozhodně byl pro svůj tým posilou. A velice dobrou hrou se v obou utkáních blýskl starší žák Michael Netolický, který hrál bez zbytečného respektu ke starším a o mnoho vyšším soupeřům a dodal druhé formaci ten správný náboj. Všechny formace odváděli kvalitní a týmovou práci a díky tomu jsme získali plný počet bodů. Za čtrnáct dní nás čeká druhé letošní DERBY a podzimní část sezóny tak zakončíme na půdě Pardubického Autoskla. Ať už toto derby dopadne jakkoli, horší než druhou příčku přes zimní pauzu opanovat nebudeme. A tak si myslím, že mohu s dosavadním vystupováním svého týmu být plně spokojen. I vzhledem k tomu, že jsme nejslušnějším týmem extraligy mladšího dorostu.