Víkend mladšího dorostu bez obdržené branky

Mladší dorost (Martin Bláha) - Naše Hvězdy čekaly o víkendu 26. a 27. 9. dva zápasy s moravskými soupeři, ve kterých zvítězily s velkou nulou na kontě obdržených branek.

V sobotu jsme dokázali zvítězit proti Opavě v poměru 4 : 0, i když soupeř byl velice bojovný a aktivní. Nám se však podařil vstup do utkání. Po spolupráci celé první řady se svým prvním gólem v extralize mladšího dorostu blýskla Martina Topičová. Za další minutu a půl přidal trefu Jarda Novák a ve druhé minutě jsme tak vedli již 2:0. Vedení si náš tým zkušeně pohlídal a ve třetí periodě ještě dvě branky přidal. A to z hole Dudíka a Netolického. Pro Netolického to byla též první trefa v extralize. Lukáš Novotný si na své konto připsal již třetí vychytanou nulu.

V neděli jsme své hole zkřížili s Malenovicemi. První část hry byla z naší strany absolutně šílená a tak jsme vedli pouze 1:0. Po velice důrazné trenérské domluvě se po přestávce na hřišti objevili úplně jiní Stars. Začalo se lépe kombinovat, více vyhrávat buly, více zapojovat do hry obránce a to přineslo kýžené ovoce. Skóre postupně narůstalo a po 45 minutách se brankostroj Stars zastavil na příjemných 12:0. Petra Outratová hájící branku Stars si tak po vzoru svého kolegy připsala také nulu. Naše hvězdy tak v sezóně ještě nepoznaly hořkost porážky. Po pěti utkáních máme na svém kontě 15 bodů, skóre 29:1 a naši gólmani se mohou pyšnit čtyřmi čistými konty. Kompaktnost a TÝMOVÝ duch našeho dorostu tak opět slavil úspěch.

Za týden nás čeká Jihlava, kde budeme rozhodně chtít opět bodovat. Poté volno a 18. 10. první letošní DERBY s taktéž ještě neporaženým Autosklem. Po tomto utkáni již bude neporažen pouze jeden ze soupeřů. Bude to DERBY S VELKÝM D. V brankách proti sobě stanou dva reprezentační gólmani Lukáš Novotný a Pavel Foršt. I v polích budou oba týmy plné hvězd. Bude se rozhodně na co dívat. Vždyť se bude hrát o VLÁDCE PARDUBIC. Kdo bude na konec tím šťastnějším musíte rozhodně vidět na vlastní oči.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. SHC OPAVA   4 : 0 (2 : 0, 0 : 0, 2 : 0)

Střely na branku: 18:21 (9:7, 3:6, 6:8)

Vyloučení 1:1, přesilovky 1:1, využití 0:0, v oslabení 0:0

Branky a asistence STARS: Topičová 1+0, Novák Jaroslav 1+0, Adámek 1+0, Netolický 1+1, Novotný Vojtěch 0+2, Flos 0+1, Naštický 0+1

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS vs. ACS MALENOVICE SV   12 : 0 (1 : 0, 4 : 0, 7 : 0)

Střely na branku: 59:11 (15:5, 13:5, 26:1)

Vyloučení 1:4, přesilovky 3:1, využití 2:0, v oslabení 0:0

Branky a asistence STARS: Novotný Lukáš2+1, Novák Jaroslav 1+1, Adámek 2+0, Naštický 2+1, Novotný Vojtěch 1+0,Svoboda 1+1,Novák Jakub 1+1,Čech 2+1,Kolínková Lenka 0+2, Dudík 0+1, Doležal Jan 0+2

Slovo závěrem: V sobotu nám skvěle vyšel nástup do utkání a skvěle hrajícího soupeře jsme dokázali přehrát. Hlavně díky soudržnosti týmu a bezchybnému výkonu brankáře Novotného. Nelze také opomenout parádní výkony Michaela Netolického, pro kterého to byl teprve druhý start v extralize MD a hned zaznamenal branku a asistenci. Prvním gólem se také blýskla Martina Topičová a svou premiéru si odbyla Petra Holoubková. Neděle nám naopak předvedla, jak umíme podcenit soupeře a jak jsme schopni si nedisciplinovaností sami zkomplikovat cestu k vítězství. Pomineme-li první třetinu, nebylo utkání vůbec špatné. Branky v něm stříleli osvědčení střelci, ale také náš ještě mladší žák Lukáš Novotný, který se trefil hned dvakrát. Teď nás čeká utkání v Jihlavě, pokud se nám podaří zvítězit, půjdeme do derby s Autosklem taktéž neporaženi. Uděláme pro to rozhodně maximum.