Velikonoční výhra za Vánočního počasí

KHbL (Adam Vašina) – Důležitou výhru a tři body si poslední březnovou zasněženou neděli připsal svítkovský B tým nad běhavým a neunavitelným soupeřem z Prachovic. Díky neúčasti vedoucí týmu, která byla na Turnaji žen v Hradci Králové, nám zaslal článek Adam Vašina:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - SK Holcim Prachovice 3 : 2 (1:0, 2:1, 0:1)

Nedělní utkání s Prachovicemi se potýkalo s nezájmem diváků hned ze dvou důvodů. Prvním z nich bylo nevlídné počasí, které je koncem března sice normální, ovšem na Islandu, ne u nás. Druhým a ještě závažnějším důvodem byla skutečnost, že s úvodním hvizdem ve Svítkově se zároveň v Alfa aréně začali prodávat vstupenky na večerní šlágr kola mezi Opatovicemi a Ronekou.

Střetnutí bylo nesmírně důležité pro oba celky, neboť před ním je v tabulce dělily jen 3 body! Oba soupeři se velmi dobře znají z loňské sezony, kde spolu sehráli nervydrásající čtvrtfinálovou sérii, kterou musel rozhodnout až pátý zápas. A vzhledem k tomu, že víme, jak Prachovičtí hrají, tak se velká část z nás na zápas dvakrát netěšila. Hosté totiž běhají, neuvěřitelně běhají! Zároveň jsou neunavitelní, takže zatímco někteří z nás po střídání lapají po dechu a hledají defibrilátor, tak lajna hostí se na střídačce vesele usmívá a nejeví známky únavy.

Důležité bylo vstřelit první branku (ostatně jako vždy). To se nám povedlo poměrně brzy po zkušeném bekhendovém zakončení naší nejdražší zahraniční posily, která si už v domovském Prešově vybudovala pověst nekompresního zakončovatele. Ano, znalci vědí, že nemám na mysli nikoho jiného, než samotného Slávu Zděnka! Tím byl gólový účet první třetiny uzavřen a začalo několik minut volna, které mohli hráči libovolně využít na doplnění tekutin, sáňkování nebo nelítostné boje o míček se štěkajícími soupeři z vedlejšího cvičiště psů.

Možná si říkáte, že boj o míček s rozhněvaným pitbullem nepatří k nejlepším nápadům, ale existuje ještě jeden horší nápad. Nechat před brankou volného Dana Žáka a myslet si, že se nic extra nestane. Jak špatný nápad to byl, zjistili hosté záhy, protože Dana svou příhrou našel Láďa Homola a Dan si poradil naprosto nekompromisně. Dvougólový náskok však dlouho nevydržel a hosté nádherně sehráli buly při své přesilovce. Ani to ovšem nebyl poslední gól prostředního dějství. Svou neuvěřitelnou fazónu z posledních zápasů potvrdil Láďa Homola a po příhře kapitána Zdendy Kánského vrátil domácím dvougólový náskok.

Závěrečná třetina se nesla v duchu pondělních Velikonoc. Celých 15 minut jsme si totiž neskutečně koledovali. Hosté nás přestříleli 16:6 a minimálně 10 minut z třetiny se hrálo u nás v pásmu. Naštěstí bylo naše koledování odměněno pouze jednou inkasovanou brankou a větší nadílce zabránil výtečný Dvořáček hájící naší svatyni.

Celý příběh tedy končí šťastně, připisujeme si 3 body a Prachovice na nás ztrácejí nyní již 6 bodů. Zvláštní pochvalu za zápas zaslouží dorostenci Aleš Kudláček s Jirkou Doležalem, pro které to byla premiéra mezi dospělými, a vedli si výborně

Střely na branku: 23:35 (7:5, 10:14, 6:16), vyloučení: 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), přesilovky: 4:2, využití přesilovek: 1:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Dvořáček Tomáš, Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Novák Tomáš (A), Záleský Petr – Žák Daniel, Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Vašina Adam, Homola Ladislav, Šlitr Vojtěch a z MD Doležal Jiří a Kudláček Aleš

Branky: Homola Ladislav (1+1), Zdeněk Slavomír (1), Žák Daniel (1), Hejkrlík Martin (0+1), Kánský Zdeněk (0+1)