Veleúspěšný víkend mladšího dorostu

Mladší dorost (Petr Korbel) - Ziskem šesti bodů a skalpem vedoucí Plzně skončil náročný trip extraligových mladších dorostenců.

Pokud chtěl náš mladší dorost pomýšlet na postup do čtyřčlenného play-off extraligy, musel porazit poslední tým tabulky a pokud možno bodovat na půdě vedoucí Plzně. Plán čtyř bodů vytyčený trenérem Petrem Kopečným byl překonán a náš tým si z venkovního tripu přivezl bodů šest. V současné době náš tým okupuje první nepostupovou pátou pozici, ale proti soupeřům nad sebou jeden až dva zápasy k dobru. Vše má tedy ve svých rukou.

Ze zápasu v Ústí nad Labem nám dodal podrobný report vedoucí týmu Luboš Novotný:

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC JTEKT Svítkov Stars 0 : 7 (0 : 1, 0 : 3, 0 : 3 - střely 20 : 28)

V sobotu jsme odjeli auty k průběžně poslednímu celku tabulky, se kterým jsme ale uhráli v prvním domácím zápasu jen hubenou výhru 1 : 0. Úvod nám vyšel výborně a hned ve druhé minutě se přesně trefil Honza Doležal a poslal nás do vedení. Kluci se uklidnili, měli více ze hry, ale bohužel se žádná další šance neujala. Naštěstí nám opět vyše skvěle vstup do druhé třetiny, kdy po krásně sehrané přesilovce se opět trefil Honza Doležal. Poté přišly chvíle Dominika Mikulčáka, který během dvaceti vteřin překonal dvakrát domácího gólmana a zvýšil naše vedení již na 4 : 0. Ve třetí třetině domácí přidali, přitvrdili, hra se vyrovnala, ale Lukyn v brance nás podržel. Naštěstí začal kombinačně úřadovat i náš útok Král - Mikulčák - Novotný a všichni tři se zapsali do střelecké listiny. Dominik završil svůj hattrick a uzavřel na konečných 0 : 7. Nutné a důležité tři body.

Druhý den čekala náš tým náročnější zkouška na domácí půdě vedoucího týmu soutěže. Kluci se ale nezalekli a i odsud si přivezli tři body. Naše branky vsítili Král 2x, Pelikán, Doležal.

HBC Plzeň - HBC JTEKT Svítkov Stars 2 : 4 (1 : 1, 1 : 2, 0 : 1 - střely 19 : 27)

Trenér Petr Kopečný víkend zhodnotil: Všem hráčům kteří se zúčastnili víkendového tripu do Plzně a Ústí bych velmi rád poděkoval! Každý hráč předvedl výborný výkon a udělali jsme tak velký krok k vytouženému playoff! Nemá cenu více rozebírat zápasy, ale musím podotknout, že se zápas od zápasu zlepšujeme a kluci získávají potřebnou sebedůvěru. Příští víkend je pro nás klíčový!