Veledůležité tři body putují do Hradce

A tým (Radek Cinko) - V neděli 23. listopadu v 11.00 hodin dopoledne se sešel A tým Svítkova, aby svedl boj o tři body, které by ho udržely v těsném kontaktu s týmy bojujícími o play-off 1. ČNHbL. Přes nadějný začátek ale nakonec zvítězili hosté.

Zápas opět nezačal v nijak oslnivém tempu, ale nebyli to tentokráte domácí, nýbrž hosté z Hradce, kteří začali velmi pasivně a bez zájmu a dali tak možnost k otevření skóre v čase 5:51 domácímu Filipovi. Obraz hry se v první třetině neměnil, navrch měli svítkovští, což potvrdil v čase 8:19 Večerník, který překonal Humlíčka v hradecké brance po přihrávce od Čejgla z rohu hřiště. Další gól do konce třetiny už nepadl a tak se šlo do kabin za povzbudivého stavu 2:0.

Druhá třetina už tak veselá z pohledu svítkovských nebyla, hosté dokázali hru vyrovnat a pak během tří minut nasázet tři góly, kdy se dokázali prosadit v čase 22:28 Dunda, 24:37 Dudadík a 25:13 Pazourek. Po třetím gólu hradeckých se trenér Koch rozhodl vzít oddechový čas a vystřídat brankáře, v brankovišti se tak objevil reprezentant do dvaceti let Mroviec. Herní převahu z první třetiny už Svítkov získat nedokázal, nicméně povedlo se mu ještě do konce třetiny srovnat po Pitthardově přihrávce z hole Večerníka v čase 28:31.

Třetí třetina tak slibovala lítý boj o každý metr hřiště a konečný výsledek. Gól přišel až v čase 39:59. Bohužel pro svítkovské to byl hostující Hudeček, kdo se dokázal prosadit bezprostředně po vhazování po levici domácího golmana. I přes následnou snahu o tlak a závěrečnou hru bez brankáře už další gól nepadl a tři body tak brali hosté.

Svítkov tak má teď nůž na krku, k udržení reálných nadějí na postup do play off potřebuje v příštím kole porazit nevyzpytatelnou Opavu a poté na jaře pravidelně bodovat. Oproti minulé sezóně totiž do play-off 1. ČNHbL postupuje pouze šestice týmů.

HBC JTEKT Svítkov Stars : HBC Hradec Králové 1988 B 3 : 4 (2:0, 1:3, 0:1),

střely 16:25, vyloučení 3:1, přesilovky 1:3, využití 1:1
Branky domácích: Filip, Večerník (Čejgl), Večerník (Pitthard)

Slovo trenéra Roberta Kocha: Utkání se mi hodnotí velmi těžce. Nastoupili jsme proti týmu, který hrál sice chytře, ale byl jistě k poražení. Po první třetině kterou jsme vyhráli 2:0 a konečně se nám alespoň výsledkově povedl vstup do utkání jsme ve druhé třetině dostali naprosto zbytečně branky a rázem to bylo 2:3. To byl zlomový moment. Naprosto nerozumím co se odehrává v hlavách některých hráčů, že si buď neuvědomují jak je důležité k zápasu přistupovat s odhodláním zvítězit a nebo zda jsou naopak svázání důležitostí zápasu. V momentě, kdy se nedokážeme ani vyhecovat na střídačce se bohužel přikláním k první variantě a proti Opavě dozná naše soupiska určitých změn.