V zápase zvratů padl dorost s Hostivaří na nájezdy

Dorost (red.) - V neděli 1. 12. odehrál dosud neporažený dorost poslední utkání podzimu na půdě nebezpečné Hostivaře.

HBC Hostivař - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 5 : 4 po samostatných nájezdech

Střely: 33 : 23

Branky: 4x Rakovský

Sestava: Šťovíček (Procházka) - Kutnar, Shejbal, Hemžský, Kerschbaumová, Martinů, Korbel, Martínek, Drbal, Černý, Rakovský, Bláha, Korec, Malý, Besperát, Kerschbaum, Brož

Komentář trenéra Martina Hlavsy: V posledním utkání podzimu na Palmovce s Hostivaří jsme chtěli opět získat tři body. Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme vedli 0 : 1 po vyhraném buly od Bláhy na Rakovského. Nebezpečné byly i střely Drbala, které však brankou neskončily. Ve druhé třetině bohužel přišel náš výpadek a hlavně kvůli nedůrazu kolem naší branky jsme prohrávali 3 : 1. Ve třetí třetině ale opět přišel náš nástup a utkání jsme otočili na 3 : 4. Všechny naše branky vstřelil Kuba Rakovský. který těžil ze souhry s Bláhou a Drbalem. Bohužel tři minuty před koncem děláme zbytečný faul, Hostivař svoji přesilovku využívá a srovnává na 4 : 4. Prodloužení branku nepřineslo a tak rozhodli nájezdy, kde jsme se nedokázali prosadit. Bonusový bod tak bral soupeř. Musím říct, že utkání se opět hrálo na vysoké úrovni a oba týmy hráli perfektně. Radostnější dnes je nakonec Hostivař. Pochvalu zaslouží i výborný výkon Jirky Šťovíčka v naší brance. Pro nás je to letos první prohra a musíme se z chyb poučit. Nejsme kapela, abychom furt vyhrávali:-)

Po podzimu končí náš tým na prvním místě extraligové skupiny Východ s tříbodovým náskokem na Malenovice, které ale mají odehrány o zápas navíc. Alfa ztrácí šest a Hostivař osm bodů, tyto týmy mají naopak odehrán o zápas méně. Jaro bude ještě napínavé.