V Praze sedmí, V Pardubicích stále první

Archiv: Ondřej Komárek, 24.2.2008 Praha - Svítkovský dorost vyrazil o víkendu 16.-17.2. na tradiční zpestření zimní přípravy do Prahy na turnaj Pražský míček. Jako vždy byl turnaj kvalitně obsazen extraligovými celky a reprezentací do 16-ti let. Pětici celků z extraligy staršího dorostu doplňovali do tradiční turnajové osmičky týmy národní ligy HBC Signum Olomouc a právě Svítkov Stars.

Svítkov byl do turnaje nasazen ze sedmého místa, avšak jeho cíl na turnaji byl mnohem vyšší. Za velmi zvláštních okolností bohužel Svítkov skončil na nevděčném sedmém místě před týmem z Olomouce. A jak se to všechno stalo?

DDM Alfa Pardubice - Svítkov Stars Pce 1:2

Po rozlosování turnaje bylo nově utvořené trenérské duo Robert Koch a Komárek Ondřej velmi spokojeno, neboť na rozdíl od druhé skupiny, kde hráli výborné celky Mostu a Habešovny, byla v naší skupině silná jen Jihlava, která však tříštila síly na mladším dorostu, jenž nakonec svou kategorii vyhrál. Alfa Pardubice patří mezi tradičně oblíbené celky našeho dorostu, což se potvrdilo herní převahou a nakonec zaslouženým vítězstvím.

Poloviny: 1:1, 0:1. Branky: Bílý - Šováň (Vávra) PP, Šíblo (Kopečný) PP, vyloučení: 7:4, využití: 0:2

SK Jihlava - Svítkov Stars Pce 8:0

V zápase s Jihlavou se Svítkov držel až do 10-té minuty první poloviny (2x15), kde po neproměněných šancích strhli na svou stranu vítězství třemi rychlými góly borci z Jihlavy a poté svůj náskok v pohodě navyšovali. Svítkov začal šetřit síly na klíčový večerní duel se Vsetínem, kde v případě výhry postupoval do semifinále právě Svítkov.

Poloviny: 5:0, 3:0. Branky: Vrábel (Hrabovský), Vrábel (Koudelka, Píbil), Píbil (Koudelka), Koudelka PP, Koudelka (Horák), Hrabovský (Píbil) PP, Horák (Vrábel), Vrábel (Matějka), vyloučení: 0:6, využití: 2:0

HBC Vsetín- Svítkov Stars Pce 2:0

V zápase se Vsetínem měl svítkovský dorost ještě drtivější převahu než nad pardubickou Alfou. Bohužel však neschopnost v zakončení a nastřelené brankové konstrukce, na které byl specialistou Martin Holéci, bránili Svítkovu ve střelení branky, i když stačila i remíza k postupu do semifinále. Bohužel však po velmi kontroverzním vyloučení našeho hráče v polovině druhé třetiny, využili soupeři přesilovku. Přes veškerou snahu a herní převahu se již nepodařilo Svítkovu vyrovnat a nakonec půl minuty před koncem utkání Vsetín navýšil na 2:0. Druhý den v rekreačním tempu zápase o sedmé místo proti Olomouci náš dorost nezaváhal a připsal si jasné vítězství.

Poloviny: 0:0, 2:0. Branky: Vrána (Kudela) PP, Pražák, vyloučení: 3:7, využití: 1:0

Svítkov Stars Pce - HBC Signum Olomouc 5:3

I přes zklamání z celkového umístění na turnaji, převedl náš dorost, že i týmy z národní ligy mohou porážet a být lepší než týmy extraligové. Kromě posledních 20 minut s Jihlavou byli naši dorostenci lepší než soupeř a bohužel doplatili na nepřesnosti v zakončení, šperkování hry a někdy prostě chybělo štěstíčko. Všichni hráči předvedli dobrý výkon, přesto bych chtěl vyzvednout obrannou dvojici Kopečný – Hlavsa ( Hlavsa ukázal svoje kvality a pro mnohé bylo záhadou proč nehraje v týmu U16, neboť byl výkonnostně minimálně na podobné úrovni jako obránci výběru U16 ), dále gólmana Martina Tomáše, Vaška Šíbla a samozřejmě mladíky, kteří ukázali svůj potenciál do budoucna.

Poloviny: 2:1, 3:2. Branky: Krištof PP, Šíblo (Holéci) PP, Kopečný (Krištof) SH, Holéci (Šováň) PP, Holéci - Řehula (Chmelíček) SH, Charva (Kopecký), Charva PP, vyloučení: 6:7, využití: 3:1, v oslabení: 1:1