V městském derby jsme nestačili na HBC Pardubice

V sobotu naši hráči sehráli druhé pardubické derby této sezóny. Na domácí půdě ve Svítkově jsme tentokrát tahali za kratší konec. Soupeř si z městského obvodu VI odvezl všechny tři body za výhru 5:2.T

Utkání, které provázelo mrazivé počasí muselo od úvodního buly fanoušky bavit. Hned po 38 vteřinách hry utekl domácí obraně Nicolas LANGR, který prostřelil Novotného a poslal svůj tým do vedení - 0:1. O necelou minutu později, v čase 1:14 prokázal největší důraz v brankovišti Tadeáš KANTOR, který dopravil míček za záda hostujícího brankáře a srovnal stav utkání na 1:1. Hrál se pohledný hokejbal, avšak do první sirény už žádná branka nepadla.

Úvod druhé třetiny znovu vyšel lépe hráčům HBC Pardubice. Ve 20. minutě zápasu totiž po pravé straně unikl Josef ČESÁK, a ten svižnou a hlavně přesnou ránou vrátil modrobílým vedení - 1:2. Ve 24. minutě zařídil dvoubrankové vedení svému týmu Jan BÍLÝ - 1:3. Aby toho nebylo málo, zmatku před domácím brankářem Novotným využil ve 26. minutě Roman KREJČÍ, který doklepl míček za záda svítkovského gólmana - 1:4. Do konce druhé periody stačil domácí celek snížit stav duelu na dvě branky. Postaral se o to v přesilové hře v poslední minutě druhého dějství střelou z mezikruží Martin KORBEL - 2:4.

Ve třetí třetině mohli diváci sledovat urputný hokejbal. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale svěřenci trenéra Mašíka hráče v bíločerných dresech do výrazných příležitostí nepouštěli. Naopak, 5 sekund před závěrečným hvizdem vsítil svůj druhý gól v zápase Jan BÍLÝ, který tak určil konečné skóre druhého městského derby této sezóny. Svítkov Stars - HBC Pardubice 2:5

Hodnocení hl. trenér P. Kopečný:

Derby s Autosklem hodnotím veskrze pozitivně. Po vlažném úvodu jsme se dokázali vrátit do zápasu, bohužel soupeř odskočil na rozdíl třech branek, což bylo těžké dohánět. Po snížení v přesilovce jsme se dostali na rozdíl dvou gólů a chybělo málo a Ondra Waber mohl těsně před koncem druhé třetiny snížit na rozdíl jedné branky. Do poslední části zápasu jsme šli na dvě lajny, ale bohužel nám chyběla síla do útoku. Kluci nechali na hřišti maximum, ale soupeř i přes naší snahu vyrovnal účet extraligových východočeských derby na 2:2. Konec podzimu nás nezastihl v nejlepší formě, což budeme na jaře rozhodně zlepšovat. Děkuji všem fanouškům za domácí podporu a na jaře se na ně již těšíme. Soupeři k derby gratuluji, podali slušný výkon.