V derby starších žáků vítězil favorit

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 14. 5. nás čekaly utkání na "alfě". A snad už pozdní příjezd rozhodčích byl prvním příznakem toho, že to nebude jednoduchá sobota. Alespoň pro nás. Nutno podotknout, že jsme utrpěli značné ztráty v oblasti hráčů - hned 6 našich borců mělo zdravotní problémy. A i když po většinu zápasu naši hráči bojovali a snažili se nedat svou kůži lacino, utrpěli jsme porážku v obou zápasech.

V prvním zápase se nám nepovedlo zachytit začátek a po dvou šťastných trefách se soupeř ujal vedení 2:0. Do konce třetiny přidal další branku a když v následující třetině vsítil další dvě bylo v podstatě o zápasu rozhodnuto a už se třetí třetina dohrávala. Budiž ke cti našich hráčů, že i za takto nepříznivého vývoje hráli čistě - neměli jsme žádné vyloučení. Přesto jsme jej prohráli 7:0.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC JTEKT Svítkov Stars 7 : 0 (3 : 0, 2 : 0, 2 : 0)

Soupiska: Šidlo Vladimír - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Novák Jaroslav, Novotný Vojtěch, Malý Matyáš, Bláha Matyáš, Bukač Adam, Gregor Jiří, Janíček Vojtěch

Druhý zápas se nesl v podobném duchu. I když jsme neinkasovali hned na začátku, přesto i v tomto zápase si soupeř vytvořil pohodlný náskok, který jsme už jen dokázali korigovat - trefil se náš nejlepší hráč na hřišti, Jára Novák. Předvedl ukázkovou individuální akci s nekompromisním zakončením pod břevno. A i když jsme pak měli ještě šance, tak i zde se na konec radoval soupeř - 7:1.

Velký dík patří i hráčům z kategorie mladších žáků, kteří si až na vyjímky, všichni zahráli i celý zápas za starší žáky a absolvovali tak v sobotu tři ostré zápasy proti velmi kvalitnímu soupeři, kterému tímto gratulujeme k vítězství.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC JTEKT Svítkov Stars 7 : 1 (3 : 0, 1 : 1, 3 : 0)

Soupiska: Šidlo Vladimír - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Novák Jaroslav, Korec Adam, Shejbal Filip, Brož Filip, Bitnar Jiří, Novotný Šimon, Korbel Martin