V boji o play-off se A tým blýskl vysokou výhrou

A tým (Radek Cinko) - V sobotu 7. března přivítali domácí Svítkov Stars na svém hřišti poslední celek 1. NHbL – východ, ostravskou Porubu. V boji o play-off nezbývalo hvězdám nic jiného, než soupeře ze dna tabulky porazit a moci se pak soustředit na klíčový zápas v České Třebové. Kromě tří bodů se svěřencům trenéra Kocha povedlo soupeři nadělit také pořádný ranec gólů.

Do první třetiny vstoupili koncentrovaní domácí zodpovědně a od začátku diktovali tempo zápasu. Na první branku nenechal diváky dlouho čekat David Černický, který v čase 3:08 poprvé prostřelil golmana hostí. Hned vzápětí, v čase 3:44, přidal druhou branku Svatuška a v čase 5:24 skóroval opět David Černický. Poslední zásah v první třetině padl rovněž do branky soupeře z Ostravy z hole Hackenberga v čase 11:59 a do kabin se tak šlo za, pro domácí, velmi příznivého stavu 4:0.

Ve třetině druhé se nejprve povedlo hostům snížit na rozdíl tří branek Ondřejem Svobodou v čase 17:27, to ale bylo z jejich strany vše a dále pokračoval už jen střelecký galakoncert domácích, kteří dalšími pěti góly srazili soupeře definitivně na kolen. O zásahy se postarali v časech 18:36 Pitthard, 22:59 Kopecký, 23:49 svou premiérovou brankou po návratu do Svítkova Waber, 29:35 Šatara a 29:43 znovu Waber. Z průběhu zápasu bylo jasné, že ve třetí třetině už půjde jen o to dobře si zahrát, nezranit se a dostat se do co nejlepšího rozpoložení před závěrem boje o play-off.

Třetí třetina už se tak nesla v čistě exhibičním duchu. Domácí hráli už spíše na krásu a zábavu, hosté naprosto odpadli a úplně rezignovali na snahu o důstojnější výsledek. Hned v jejím začátku, v čase 32:29 završil hattrick a vstřelil desátý gól domácích Waber. Poté se v čase 35:14 prosadil ještě Kopecký, 36:34 Šatara, 37:18 ještě jednou Waber, 39:31 Šováň, 42:46 lídr kanadského bodování ligy Čejgl a na konečných 16:1 upravil a další hattrick završil Šatara.

Díky vysoké výhře Svítkov stále drží naději na účast ve vyřazovacích bojích, nicméně Hvězdy nečeká vůbec lehký úkol, v následujících zápasech totiž musí bezpodmínečně porazit silné mužstvo České Třebové a nevyzpytatelného městského rivala z pardubických Polabin.

HBC JTEKT Svítkov Stars – Sokol Poruba 16:1 (4:0, 5:1, 7:0), střely 48:12, vyloučení 3:3, přesilovky 3:2, využití 1:0, oslabení 0:0

Branky domácích: Černický (Velecký, Šováň), Svatuška, Černický (Waber), Hackenberg (Kopecký), Pitthard (Waber, Kopecký), Kopecký (Waber), Waber, Šatara, Waber, Waber (Hackenberg, Kopecký), Kopecký (Svatuška), Šatara (Svatuška, Čejgl), Waber (Kopecký, Hackenberg), Šováň (Waber), Čejgl (Černický), Šatara (Čejgl)