Útok na první místo se nezdařil

Starší žáci (Martin Bulva) - První hrací kolo jarní části sezony nám přisoudilo první celek tabulky, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Podzimní klání bylo více než vyrovnané, oba zápasy skončily o jeden gól ve prospěch týmu z Polabin. Naši svěřenci se celou zimu pilně připravovali na velký úvod sezony. Do obou zápasů jsme nastoupili v kompletní sestavě. Stejně jako Alfu, i náš tým postihla zhruba týden před zápasem větší marodka. Tři hráči šli do zápasu rovnou z postele.

První třetina byla z naší strany aktivní a přestříleli jsme soupeře 11:3, bohužel výborný výkon brankáře Doležala nám zabránil ve skórování.

V počátku druhé třetiny Kuba Král vyhrál vhazování na Honzu Strouhala, který krásným příklepem do vinglu Doležalovy branky rozvlnil sít‘. Bohužel to bylo z naší strany v druhé třetině vše, co by stálo za pochvalu. Poté jsme polevili a soupeř začal udávat tempo hry. Góly v naší síti na sebe nenechaly dlouho čekat. Zejména ten druhý byl z kategorie laciných.

Před třetí třetinou jsme hráče nabádali, aby zvýšili své úsilí. Opětovně zafungovala spolupráce Král-Strouhal, kde prvně jmenovaný byl autorem druhé vstřelené branky. Napětí v zápase by se dalo krájet, nikdo nechtěl udělat chybu.

Do konce základní hrací doby se již nic nestalo a hra dospěla až k samostatným nájezdům, kde postupně z naší strany neuspěli Strouhal, Král, Modrý. Zajíček z týmu soupeře rozhodl zkušeným nájezdem kdy naznačil forhendovou kličku, gólman Synek následoval jeho pohyb a Zajíček s jistotou pověsil střelu do pravého horního rohu branky.

Zhodnocení:

Na to, že se jednalo o první zápas sezony, si myslím, že naše hra byla vcelku dobrá. Spolupráce Král-Strouhal fungovala výborně. Bohužel v prvním zápase vyhrál šťastnější tým, který podržel svým výkonem brankář Doležal. Chybí nám větší efektivita v zakončení.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2:3ss HBC Autosklo HAK Pardubice

Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0-0:1

Střely na branku 25:15

Vyloučení: 4:3

Branky domácích: Strouhal, Král

Bylo vidět, že na druhý zápas se soupeř řádně připravil a neponechal nic náhodě. Upozorňovali jsme hráče, aby si dali pozor na úvod třetiny a zejména námi nevyrovnané druhé třetiny.

Zápas začal nadějně, když po krásné individuální akci skóroval Kuba Král. Následovalo ale to, na co jsme naše hráče upozorňovali. Během velmi krátké chvíle, po našich hrubých individuálních chybách, jsme si nechali dát dva góly. Naštěstí pro nás, Káza Svoboda stihl střelou do spodní části branky vyrovnat.

Ve druhé třetině jako bychom odešli někam na procházku, naši hráči kupili jednu chybu za druhou. Do útoku jsme se dostávali ve velkých křečích a začali jsme zbytečně!!! faulovat. To nás stálo mnoho sil, soupeř toho do puntíku využil a vstřelil nám tři branky.

Do zápasu nás vrátil Kuba Král, který od modré čáry vyslal střelu švihem, která zapadla k tyči Bečkovi branky.

Po té jsme ožili, ale naše snaha byla rozbíjena zformovanou obranou soupeře. Dvě minuty před koncem jsme zkusili power play se snahou o nemožné. Po velkém závaru kolem branky protlačil míček do branky Zaplatílek.

Na závěrečný tlak zbývalo velmi málo času a soupeř získal tři body.

Zhodnocení:

Bohužel se nám nepodařilo zachytit druhou třetinu, na kterou jsme hráče důsledně upozorňovali. Dalším aspektem, který rozhodl výsledek utkání, byly hrubé chyby v obranné hře a zbytečné fauly, které nás stály mnoho sil. Doufám, že si hráči z tohoto zápasu vzali ponaučení. Zápas trvá 36 minut, po kterých nelze ztrácet koncentraci. Soupeři k výsledkům blahopřeji, pro nás je nyní další cílem Přelouč.

Jeden bod je pro mě ze vzájemných zápasů zklamáním.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4:5 HBC Autosklo HAK Pardubice

Třetiny: 2:2, 1:3, 1:0

Střely na branku: 19:22

Vyloučení: 6:1

Branky domacích: Král, Svoboda, Král, Zaplatílek.