Úspěšný závěr podzimu staršího dorostu v Karviné

Starší dorost (Martin Bláha) - Poslední podzimní dvojzápas přinesl staršímu dorostu šestibodový zisk.

V sobotu 25. 11. 2013 v šest hodin ráno jsme nastoupili do mikrobusu, který nám pro výjezd do Karviné objednal výkonný výbor oddílu. Chlapci byli touto skutečností velmi potěšeni. Vydali jsme se na dlouhou, ale zábavnou cestu. Bylo skvělé, že hráči mohli jet pohromadě. V mikrobusu panovala dobrá nálada a tak nám cesta hezky utíkala. Vzhledem ke vzdálenosti byly naplánovány dvě zastávky a tak jsme na místo utkání dorazili pouhých 25 minut před prvním buly. Ale jak se dočtete později na průběh, ani výsledek utkání, to nemělo pražádný vliv.

Dnešního soupeře jsme ještě neznali, on nás také ne a tak jsme do utkání vstupovali plni očekávání. Říkali jsme si, že na ně musíme vletět hned od začátku. Snažit se co nejvíce kontrolovat hru. A mít balónek v útočném pásmu pod kontrolou. Stejně tak jsme ordinovali hráčům častou střelbu a clonění gólmanovi. V páté minutě otevřel skóre prvního utkání Martin Cinko 0:1. Na střídačce panovala dobrá nálada. Hráči se navzájem hecovali a na hřišti se snažili odvádět co nejlepší týmový výkon. Každý z nich se snažil hrát za každou cenu pro tým. Nikdo neupřednostňoval své kanadské body. Velikou naší výhodou byl fakt, že Martin Pitthard neprohrál za celé utkání jedinou buly a získával tak pro svůj tým výtečné pozice v útočném pásmu a v obranném zase klid. V osmé minutě vybídl Kopriva přihrávkou ke skórování našeho Krasomila Jířu Doležala a ten konečně prolomil svou střeleckou smůlu a zvýšil stav na 0:2. Na konci první periody jsme ještě soupeřům nabídli výhodu přesilové hry, když si za držení šel odpočinout Votava. Oslabení jsme přežili a tak přestávka probíhala celkem v klidu. Pověděli jsme si něco o tom, jak budeme v utkání pokračovat. Makali jsme na plno. Snažili se kontrolovat hru. Ale soupeř se nechtěl s nepříznivým výsledkem smířit. Hrálo se nahoru dolů a ve 23 minutě se Karviné podařilo rychlými přihrávkami vysunout do protiútoku Jana Regece a ten krásně zavěsil do víka Ptáčkovi branky 1:2. Na naše borce opět padla ta známá obava o výsledek, která s sebou vždy přináší otupení naší hry a vytváření chybiček. Na štěstí pro naše barvy jsme ještě do konce druhé periody dokázali vstřelit další branku, když po ose Cinko, Král, Jelínek doputoval míček po třetí za Pančíkova záda 1:3. Do poslední části hry jsme vstupovali opět s dvoubrankovým vedením a odhodláni toto utkání již nepustit. Bylo nás plné hřiště, a stříleli jsme ze všech pozic. Začátek třetiny nám vyšel, když si exekutoři poslední brankové příležitosti vyměnili role a po Jelínkově přihrávce zvýšil skóre Král 1:4. Soupeř se sice snažil, ale my byli tím, kdo kontroloval hru. Stříleli jsme, jak se jen dalo, ale Karvinskou naději držel výborně chytající Pančík. V 29 minutě vybídl ještě k navýšení skóre kapitán Pitthard Bezdíčka a ten pohotovou dorážkou uzavřel skóre prvního utkání na 1:5.

HbK Karviná vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Střely na branku: 14:24 (5:9, 5:4, 4:11)

Vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:1, využití: 0:0, v oslabení 0:0

Hráli jsme výborně, byli jsme velmi silným týmem, který se na střídačce i na hřišti velmi dobře hecoval. Všichni makali na plno a chtěli získat body na svou stranu. První tři body byly doma, a hodina do druhého utkání nám dávala možnost odpočinout si a pokusit se porvat i o další tři body ležící na Karvinském asfaltu. V přestávce mezi utkáními jsme dali možnost rozhodnutí hráčům, kteří již kromě staršího dorostu nastupují i v 1. ČNHbL, zda chtějí zůstat a pomoci nám, ke zisku dalších třech bodů, nebo chtějí odejet do Ostravy a odehrát utkání za A tým. Cinko a Svatuška možnost pomoci áčku uvítali. Ne tak kapitán SD Martin Pitthard, tento hráč učinil rozhodnutí zůstat a postarat se o svůj tým i v následujícím utkání. Odejeli nám sice dva nejstarší a nejstatnější hráči, ale věděli jsme, že pokud si udržíme týmového ducha z prvního zápasu, můžeme i tentokrát vyhrát. Že to chlapci myslí vážně, dokázali hned v 51. vteřině utkání Král s Jelínkem, když prvně jmenovaný otevřel skóre tohoto utkání 0:1. Střídačka opět žila a podporovala se. Bylo však vidět, že síla i zkušenost Cinka a Svatušky přeci jen chybí. Hra byla vyrovnaná a tak se do konce třetiny již skóre neměnilo. Vyrovnanost hry vedla k tomu, že z ní občas vyplynuly fauly. Prvními, kdo se provinil, jsme byli my. Nabídli jsme soupeřům výhodu jednoho hráče v poli hned ze začátku prostřední periody. Ubránili jsme se a chtěli znovu na soupeře tlačit. Celkem se to i dařilo, ale vlastní chybou, kdy jsme se dopustili hry v šesti, jsme si vysloužili další trest. Opět jsme se ubránili a chvilku po té, co naše oslabení skončilo, si svým skvělým pohybem řekl o faul Jan Michal. Ty fauly byly na konec dva nejprve se ho Karvinský Flax pokusil podržet a v zápětí ho tentýž hráč poslal krosčekem na mantinel. Získali jsme tak dvě minuty výhody jednoho muže v poli a chtěli tuto výhodu přetavit v gól. Opět se o to postarali dnešní exekutoři Jelínek s Králem. Když míček po ose Kopriva, Jelínek, Král doputoval do branky, propukla na střídačce velká radost 0:2. Takový byl i stav po 24 minutách hry. Do poslední třetiny jsme vstoupili s odhodláním nepustit už vítězství z rukou. Ale soupeř vůbec nevypadal odevzdaně. Snažil se pořád o vstřelení kontaktního gólu a jeho snaha přinesla zasloužené ovoce. V 26 minutě se individuálně prosadil Flax a snížil na 1:2. Do konce utkání zbývalo dlouhých deset minut a hubené vedení o jeden gól nasvědčovalo tomu, že se ještě budeme muset moc a moc snažit, abychom odvezli do Svítkova plný počet bodů. V 31. minutě jsme ještě dostali od soupeře výhodu přesilové hry. Ta se nám bohužel nepodařila zúročit. Naopak čtyři minuty před koncem poslední části hry jsme šli do oslabení my. Toto oslabení se nám podařilo přežít. Do konce hrací doby zbývaly dvě minuty, soupeř se rozhodl pro sehrání power play. Říkali jsme chlapcům, že je důležité vyhrát buly, a hrát co nejdéle balónkem po mantinelech a rozích. Oni se však nesmyslně snažili vstřelit rozhodující gól a tak jsme se celkem třikrát dopustili icingu. Power play jsme na konec přežili a udolali tak dnes Karvinou po druhé.

HbK Karviná vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Střely na branku: 14:24 (4:6, 6:5, 5:5)

Vyloučení : 3:3, přesilovky: 3:3, využití: 0:1, v oslabení 0:0

I bez starších hráčů jsme hráli skvěle, ale bylo vidět, že se hra hodně vyrovnala. Na štěstí pro nás, s námi zůstal kapitán Pitthard a svou bravurní hrou buly získával pro svůj tým velkou výhodu. V obou utkáních jsme fungovali jako tým a táhli za jeden provaz a hlavně díky tomu jsme odváželi domů do Svítkova důležitých šest bodů, které nám zajistili přezimování na prvním místě tabulky NHbL SD východ. Cesta domů byla dosti veselá a celý tým si ji velice užil. Chtěl bych celému týmu poděkovat za předváděné výkony. Byla paráda se koukat na to, jak tým fungoval, jak se podporoval, jakou měl sílu. Všichni plnili slova našeho pokřiku Jeden za všechny, všichni za tým.