Třebová odjela ze Svítkova bez bodů

Starší žáci (Martin Bulva) - Po týdenním volnu v sobotu 2. 11. starší žáci opět nastoupili k soutěžním zápasům. Soupeřem nám byl velice šikovný celek z České Třebové.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 8 : 0

Soupeř do Svítkova přicestoval na dvě útočné pětice, stejnou sestavou disponoval i tým domácích. Jirka Dudík stihl po své nemoci pouze jeden trénink, tak zůstal v prvním zápase žolíkem. Domácím hvězdám chyběl z důvodu nemoci i velice nadějný obránce Vojta Koukol. Třebová nepřivezla do Svítkova svého nejlepšího střelce Řeháka.

První utkání jsme zahájili s velkou vervou a již ve druhé minutě zápasu skoroval Miky Cejpek. Poměr střel byl každou třetinou velice podobný, tým hostí jsme prakticky nepustili do žádného zakončení. Druhý gól přidal po individuální akci Vojta Novotný. Druhá třetina i přes poměr střela nepřinesla žádné brankové hody, naše hra byla sice útočná, ale velmi nepřesná. Až v třetí třetině se nám podařilo vstřelit 5 branek, které zkompletovali výsledek na konečných 8:0. Hattrickem se prezentoval kapitán domácích Honza Strouhal. Poměr střel 41:6!

Branky: Strouhal 3x, Svoboda 2x, Novák 1x, Cejpek 1x, Novotný 1x, hráči zápasu: Strouhal, Novotný, Svoboda

Třetiny 2:0, 1:0, 5:0, poměr střel: 41:6, vyloučení: 3:5

Hodnocení: První třetinu jsme započali velmi dobře, druhá nebyla z naší strany tak vydařená, nedařilo se nám finální zakončení. V třetí třetině se nám konečně podařilo vstřelit nějaké branky. Přes výsledek nejsem spokojen s herním projevem v přesilových hrách.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 6 : 2

Do druhého zápasu jsme nasadili 3 hráče mladších žáků, kteří jsou věkem stálé přípravkáři. Jmenovitě se jednalo o Lukáš Novotného (2003) Denise Drbala (2004!!!) a Kubu Jošta (2002).  Kluky jsme rozprostřeli do všech útoků, aby si všichni zahráli. Nešlo nám tak o výsledek či počet vstřelených golů, pro mladší hráče to měli být cenné zkušenosti.

Opět se nám povedl úvod zápasu, kdy již ve druhé minutě skoroval Jarda Novák, kterému se zejména druhý zápas podařil. Druhý gól vstřelil na hřišti velmi agilní Vojta Novotný. Do konce třetiny vyšly ještě dvě útočné akce jednu z nich proměnil Honza Strouhal a druhou velice dobře hrající a zlepšující se Miky Cejpek. Po první třetině byl stav 4:0, mladé pušky, hráli velmi dobře nevyhýbali se žádným útočným ani obraným aktivitám. V druhé třetině se prosadil i jeden z výše jmenovaných mladých hráčů Lukáš Novotný! Jeho úspěšná dorážka byla jeho prvním gólem za starší žáky hned v jeho prvním zápase. Na 5:1 korigoval soupeř po individuální chybě obránce, znásobené snahou pomoci svému spoluhráči. Poslední gól vstřelil Honza Strouhal. Ke konci druhé třetině jsme už přestali hrát, což pokračovalo až do třetí třetiny, kdy zejména starší hráči zbytek zápas odehráli bez jisté důstojnosti. Po celý zápas jsme točili přesně tři útočné trojice. Snaha vstřelit gól přerostla ve 2 brejky soupeře, které jen díky brankáři Lukáši Novotnému zůstaly nevyužity. Soupeř v závěru zkusil Power Play na naší 3 lajnu, která ještě nemá takové zkušenosti a po špatném rozestavení soupeř snížil na 6:2. V závěru měl ještě šanci Vojta Novotný do prázdné branky, ale minul.

Branky:  Strouhal 2x, Novák 1x, Cejpek 1x, Novotný 1x.

Třetiny: 16:6, 11:9, 15:4, poměr střel: 42:19, vyloučení: 1:2

Hodnocení: Věděli jsme, že soupeř se v tomto zápase dostane více do hry, než v prvním zápase kdy jen více méně vyhazoval míčky. Snaha dát prostor třem mladším hráčům + těm po nemoci byla větší, než samotný výsledek či skóre. Kluci si zkusili zápas pro ně se staršími hráči, všichni tři se snažili. Věřím, že to pro ně bude motivací na sobě pracovat, aby si svou výkonností řekli o další případnou nominaci. V závěru zápasu jsem byl trošku zklamaný z herního projevu některých starších jedinců, rozhodně by se nám to nemělo stávat.

Jinak oba zápasy co se týká získaných bodů hodnotím kladně. Věřím, že zbylá dvě kola odehrajeme na plno a zakončíme tím podzimní část sezony.