Těžce vydřené tři body

B tým (Jana Martinů) – V zamlženém nedělním odpoledni B tým Svítkova těžce vydřel tři body nad Opatovicemi na hřišti v Přelouči.

HBC Dahama Opatovice n/Labem - TJ Paramo Svítkov Stars Pce B 2:3 (1:0,0:2,1:1)

Poslední zápas podzimní části nás čekal v neděli odpoledne v Přelouči, kde mají Opatovice své domácí hřiště. Domácí nastoupili se dvěma lajnami a přeloučským Janem Cidlinským v bráně proti našim třem lajnám posilněným hráči z A týmu (Haky, Kopejda a Mífa) a dvěma staršími dorostenci (Olda a Voty).

Zápas překvapivě otevřeli domácí už ve druhé minutě první třetiny, když využili nabídnutou přesilovku za mnoho hráčů na hřišti (1:0), což je nabudilo a zvýšili tak ještě víc své úsilí. Naštěstí se kluci probudili a začali hrát, což s „betonovým“ míčkem bylo dost obtížné. Než se uvařila voda v konvici a namočili se míčky, aby se s nimi dalo aspoň trochu hrát, tak tu byl konec první třetiny.

Ve třetí minutě druhé třetiny se konečně podařilo vyrovnat Hakymu (as. Zdenda a Váša) 1:1 a dvě minuty poté ještě využil přesilovku Kopejda (as. Zdenda), který se z obrany vysunul až k bráně, kde nikým neatakován skóroval (1:2) a už to vypadalo hned veseleji :-).

Na začátku třetí třetiny opět využili domácí nabídnutou přesilovku a vyrovnali na 2:2. V desáté minutě se ve vlastním oslabení prosadil Gody a opět nás dostal do vedení (2:3), které jsme si i přes zaváhání ke konci třetí třetiny, kdy jsme hráli ve třech a pak čtyři minuty ve čtyřech, naštěstí udrželi a odvezli si tak domů těžce vybojované tři body.

Střely na branku: 23:28 (7:10, 6:12, 10:6), vyloučení: 3:7(0:1, 2:2, 1:4), přesilovky: 7:3, využití přesilovek: 2:1, br. v oslabení: 0:1

Sestava: Kaván Filip (Kevin) – Košťál Robert (Čert), Vokál Petr (Vočko), Hackenberg Tomáš (Haky/A), Kopecký Radek (Kopejda/A), Votava Petr (Voty/SD) – Zdeněk Slavomír (Sláva), Kánský Zdeněk (Zdenda/C), Hejkrlík Martin (Hejky), Pazdera Luboš (Pazdy), Vašina Adam (Váša), Homola Ladislav (Láďa), Holéci Martin (Kody), Mifek Milan (Mífa/A), Jelínek Oldřich (Olda/SD) – trenér Martin Bulva (Mates)

Branky:  17:13 Hackenberg Tomáš (Kánský Zdeněk, Vašina Adam), 19:40 Kopecký Radek (Kánský Zdeněk) PP, 39:21 Holéci Martin SH.