Těsné vítězství mladšího dorostu v Opavě

Mladší dorost (Martin Bláha) - V neděli 1. 11. cestoval náš mladší dorost za dalším utkáním základní skupiny C extraligy do Opavy.

První Listopadový den v 5:45 ráno se sešel mladší dorost Stars k výjezdu do Opavy. Odjížděli jsme ze Svítkova za krásného slunečního rozbřesku. Po cestě se však počasí velice změnilo a před Mohelnicí začala mlha, skrz kterou bylo možno pouze tušit, že někde za ní se nachází Opavský svatostánek. Dorazili jsme s mírným zpožděním. A tak jsme se ihned jali pořádného zahřátí a rozcvičení. V Opavě již sice mlha nebyla, avšak foukal ledový vítr. První letošní měření sil vyznělo v poměru 4:0 pro Stars, v tomto utkání jsme soupeře dokonale zaskočili, když jsme již ve druhé minutě vedli o dvě branky.

O něco podobného jsme se chtěli pokusit i tentokrát. Opavští však byli v zásadě proti. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a oba brankáři se museli velice činit. Měli jsme několik výtečných příležitostí k otevření skóre, ale pozorný Blažek ne a ne kapitulovat. Stejně tak soupeř hrozil, i když na rozdíl od nás ne z postupného tlaku, ale spíše z breakových situací. Všechny jejich pokusy však končili na bezchybné Outratové, která tahala ze svého arsenálu jeden hezčí zákrok za druhým. Občas nám sice při dorážkách zatrnulo, nicméně Petra byla ve veliké formě a pohodě. V sedmé minutě se nám konečně podařilo odemknout Blažkovu branku, když se po Naštického přihrávce prosadil Čech 0:1. Do konce třetiny se již nikomu skórovat nepodařilo a tak se šlo do tepla za příznivého stavu pro naše barvy. Nabádali jsme své svěřence k vyšší aktivitě, tak, abychom si hubené vedení pojistili další brankou. Poslechli a zvýšili počet střel na soupeřovu bránu. Za záda Blažka se bohužel žádná nedostala. Ani Outratová v prostřední periodě nekapitulovala a tak jednobrankový náskok pro Stars platil i po třiceti minutách hry. Opavští v této části hry velice zahušťovali prostor středního pásma a tak pro naše borce nebylo jednoduché dostat jednoduše hru do útočného pásma. Když už jsme se tam složitě dostali, rozjeli jsme kolotoč přihrávek. To sice vypadá hezky, ale bez střelby je to jen bezzubé zastrašování. Soupeř hrál nadále svůj styl a hrozil z breaků. Do poslední části hry jsme přeskupili řady a stáhli hru na dvě formace. Očekávali jsme, že se soupeř pokusí na nás vlétnout, v co nejkratší době vyrovnat a urvat body pro sebe. V poslední třetině byli opavští střelecky o dost výraznější. Avšak kráska v naší brance předváděla neuvěřitelné zákroky. Poté však přišel čas 35:35. Vhazovalo se po pravici domácího brankáře. Levé křídlo domácích se posunulo až k mantinelům poblíž střídačky. Proč? To nám velice brzy došlo. Domácí vyhráli buly na beka, ten zatáhl hru za branku a načechral míček směrem na útočnou polovinu. V tu samou chvíli se otevřela oboje dvířka domácí střídačky. Zadními nám zmizelo již zmiňované levé křídlo a předními se za zády našich nic netušících obránců vyřítilo křídlo nové. Načechraný míč mu přistál přesně na hokejku a tak se tento chlapík řítil na Outratovou s velkým náskokem na vracející se obránce. První zakončení ještě Petra kryla, avšak s následnou dorážkou si již poradit nedovedla 1:1. Zvýšili jsme svou aktivitu, ale naši borci si nedobře poradili s několika akcemi dva na jednoho. Místo toho, aby na soupeře něco vymysleli, postupovali oba v jedné rovině a tak zakončení, které následovalo, nemělo potřebnou razanci a překvapení. Ve čtyřicáté minutě se nám konečně podařilo vstřelit branku, když předchozí akce vylepšili Svoboda s Tesařem a druhý jmenovaný rozvlnil síť za Blažkovými zády podruhé. Následovala velká taktická bitva. Bojovalo se o každičký centimetr plochy. Outratová se musela pořádně ohánět. Na štěstí pro nás tahala opět z rukávu jeden bravurnější zákrok za druhým. Bránili jsme hubené vedení, seč nám síly stačili. Nabádali jsme své borce ke krátkým intervalům střídání a k absolutní soustředěnosti. Soupeř se ještě pokusil o power play. Nabádali jsme své svěřence, že není důležité pokoušet se trefit prázdnou Opavskou klec. Že na opak je pro nás důležité mít míček co nejdéle pod vlastní kontrolou. Borci poslechli a tak jsme si všechny body odvezli do Svítkova za konečný stav 1:2.

SHC OPAVA vs. HBC JTEKT SVÍTKOV STARS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Střely na branku: 24:23 (7:6, 10:6, 7:11)

Vyloučení: 1:3, přesilovky: 3:1, využití: 0:0, v oslabení 0:0

SLOVO ZÁVĚREM: Hráli jsme dobře svoji hru, avšak soupeř dokázal perfektně zhušťovat střední pásmo a tak nebyl pro naše barvy přechod do útoku ničím lehkým. Když už jsme se v pásmu usadili, rozjížděli jsme parádní kolotoč. Jen té střelby mohlo být víc. Petra chytala s ďábelskou jistotou a nebýt překrásně sehraného signálu soupeře, udržela by další čisté konto. Celý tým opět fungoval jako dobře namazaný stroj. Za zmínku ještě stojí výkon kapitána Doležala. Od druhé periody měl velké zdravotní problémy. Přesto však boj o body nevzdal. Za což mu patří velký dík.