Svítkovské ženy v Chlumci bronzové

Ženy (Jana Martinů) - V sobotu 29.6.2013 se uskutečnil pod záštitou Komise rozvoje a ve spolupráci s Komisí mládeže poslední letošní turnaj žen za účasti devíti týmů a to domácí Chlumecké báby, TJ Paramo Svítkov Stars Pce, Přeloučské Roštěnky, SK OEZ Testa Letohrad, Pirátky z Hradce Králové, čtyřnásobný vítěz Mix Česká Třebová, HC ŠD Písek a nováček SK Ďáblové Praha.

Po páté za sebou zvítězil tým Mix Česká Třebová, který měl ve svých řadách bronzové medailistky z letošního MS v Kanadě Míšu Rullovou, Verču Volkovou a náhradnici Hanku Kubátovou + dvě nadějné hokejbalistky Káťu Držmíškovou a Káťu Hanákovou s bráškou v bráně. Druhé místo vybojoval nováček Ďáblové Praha, jejichž hráčky hrají pravidelně za MŽ a SŽ, což bylo znát na jejich sehranosti, míček měly pořád na hokejkách a tlačily se stále do brány. Třetí příčku se podařilo získat Svítkovu pár vteřin v prodloužení, což byla odměna za jejich výborné výkony, které podávaly během celého turnaje. Na Fretky tím zbylo už jen čtvrté místo. Páté skončily po zápase s Přeloučskými Roštěnkami Pirátky z Hradce Králové, které měly ve svých řadách bronzovou medailistku z letošního MS v Kanadě Lucii Rejlovou, jež mezi nimi svou hrou vynikala. Šestá příčka tak připadla Přeloučským Roštěnkám, sedmé místo Písku, osmé Letohradu, z čehož měly obrovskou radost a poslední skončily domácí Chlumecké báby. Poháry jim předával hokejista a hokejbalista  Jiří Malinský a starosta města Chlumec nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

Jak hodnotíte vaše výkony na turnaji?

Jsme nadmíru spokojené, protože se nám turnaj vydařil. Třetí místo je nádherné a na holky jsem hrozně pyšná :-).

Splnilo se vaše očekávání ohledně vašeho umístění?

Jelikož jsme si žádné cíle nedávaly, tak jsme z třetího místa nadšené a je to pro nás velká motivace pro další práci:-).

Který tým Vás nejvíce zaujal a z jakého důvodu?

Na všech týmech byl vidět výkonnostní posun, především u Pirátek z Hradce Králové, které byly velmi nepříjemným soupeřem. Na Ďáblice jsme byly zvědavé a ty potvrdily své kvality, kterými dokonale zamíchaly pořadí a tak při své první účasti hned zaslouženě braly druhé místo. Je sympatické, že stále vznikají nové týmy a tak se hraje i více vzájemných zápasů a tím se stává hokejbal atraktivnějším nejen pro hráčky, ale i pro diváky.

Sestava: Outratová Petra – Hovorková Anna, Hronová Anna, Škodová Eliška – Malinská Petra, Martinů Jana – Mrskočová Dana, Pazderová Monika

Branky: Malinská Petra (12+1), Mrskočová Dana (3), Martinů Jana (2+5), Pazderová Monika (1+2), Hovorková Anna (1), Hronová Eva (0+1), Škodová Eliška (0+1)