Svítkov zdolal Kladno

A tým mužů (Kazimír Svoboda) - Svítkov se vrátil na vítěznou vlnu, když v sobotu odpoledne porazil HBC Kladno 2:1. O branky Stars se postarali Malý a Kohoutek.

V úvodní periodě se diváci ve Svítkově dočkali jediné branky. V 10. minutě poslal svítkovský tým do vedení Matyáš MALÝ, který svižnou střelou z mezikruží nedal brankáři hostí šanci zasáhnout - 1:0.

Ve druhé třetině se hrál spíše urputný hokejbal. Ve 20. minutě utkání utekl kladenské obraně Lukáš KOHOUTEK. Ten si se samostatným únikem poradil a zajistil tak domácímu celku vedení o dvě branky - 2:0. Soupeř ale nesložil zbraně. O 6. minut později snížil Jan POSPÍŠIL - 2:1.

Do třetího dějství vstoupili svítkovští hráči velmi dobře. Gól už ale nepřidali. Šanci Stromka zastavila horní tyč. Svítkov to ale mrzet nemuselo, protože dokráčel k důležitému vítězství a připsal si další tři body do tabulky CROSSDOCK Extraligy.

Tomáš Pelcman, trenér Svítkova: "Očekávali jsme těžký zápas. Ukázalo se, že Kladno má opravdu silný tým. Dnešní zápas byl hodně ovlivněn povrchem, na kterém se hrálo. Nedařil se nám hrát kombinační hokejbal. Mladí kluci zahráli super zápas. Chválili jsme je hlavně z avhazování, která se jim dařila. Důležité tři body zůstaly doma."