SVÍTKOV SI VÝHROU S KERTEM HLASITĚ ŘEKL O PLAY OFF

Svítkov, Vlašim (archiv 2006) – Hokejbalová I. Česká národní pokračovala předposledním víkendem základní části a svítkovské hokejbalisty čekali těžcí soupeři ze silné čtyřky. V sobotním zápase “hvězdy” zaslouženě, po nejlepším výkonu letošní sezóny, vyhráli nad čtvrtým týmem. Nedělní zápas na hřišti ambiciózní Vlašimi zprvu sliboval zajímavý “mač”, který se posléze změnil v exhibici domácího favorita. To však nic nemění na tom, že po dvojnásobném zaváhání rezervy Kova, si Svítkov na posledním postupovém místě zvýšil náskok na čtyři body a do play-off má podstatně blíže, než jeho pražský sok.

SVÍTKOV STARS – KERT PARK PRAHA 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky a asistence: 16. Holeček (Waber, T. Kmoníček), 19. Waber (Zahradník, Zelinka), 25. Weber (Holeček, Mifek) – 27. Strejček (Dvořáček, M. Matějka), 38. Toula (L. Plzák)

Rozhodčí: Randis, Bayer

Vyloučení 5:7 využití 1:1

Střely na branku 30:30 (7:7, 7:7, 16:16) diváků 50

Sestava Svítkova: Matrka – Jílek, Koch, M. Nekola, Filip, Adámek – Waber, Weber, Straka, Mifek, T. Kmoníček, Ryčl, Zelinka, Zahradník, Holeček

Předzápasová taktika byla jednoznačně směřována k zachytávání útoků již ve středním pásmu. To také svítkovští hráči začali plnit již od úvodního vhazování a soupeř rázem nevěděl, jak se dostat do pásma. Svítkovu se navíc začalo dařit přečíslovat pražskou obranu a vytvářet si slibné šance. Tři největší měl do první přestávky Holeček, ale ani jednou se mu nepodařilo reprezentačního gólmana Libicha překonat. Hlavní devízou úvodní patnáctiminutovky byly přesilovky, čtyři na straně domácích oproti dvěma hostujícím. To, že se skóre nezměnilo ani na jedné straně je hlavně zásluhou brankářů, kteří přiváděli útočníky k zoufalství.

Prostřední část zahájili domácí ve velkém stylu. Již po půl minutě se přes obránce uvolnil Waber a na zlatém podnosu servíroval Holečkovi – 1:0. O minutu později se Libich opět díval za svá záda, ovšem Waber poslal míček do síťky rukou. Vše si domácí kapitán vynahradil za další dvě minuty, když po devíti vteřinách využil pátou svítkovskou přesilovku – 2:0. Čtvrtý tým tabulky byl rázem očividně otřesený, přesto si vypracoval několik šanci, ovšem na koncentrovaného Matrku si nepřišel. Třetí zemětřesení pro hosty přišlo ve 25.min, kdy si typickým způsobem z pravého rohu s míčkem vyběhl mladičký Weber a střelou k bližší tyčce překonal pražského gólmana – 3:0. Domácí však čisté konto do druhé přestávky neudrželi. Ve 26.min putoval na trestnou obránce M. Nekola, ale vydržel tam jen půlminutu, než od modré napřáhl Strejček, jehož střelu svítkovský gólman neviděl – 3:1.

V závěrečné třetině se Kert velice snažil o snížení, ale když už překonal svítkovskou tvrz, narazil na Matrku. Zvláště při Waberově vyloučení se domácí ochránce svatyně dvakrát vyznamenal. Nejprve vystřihl překrásný semafor a o chvilku později