Svítkov po šesti letech míří do play-off

A tým (Petr Šatara) - Zodpovědný výkon a zaváhání konkurenta posunul svítkovské áčko do play off!!!

Důležitost tohoto zápasu podtrhuje fakt, že domácí tým k němu přistoupil jako by už bojoval v play off. První třetina se odehrávala většinou v obranném pásmu domácího celku, který nedokázal dostat hosty pod souvislý tlak. Hosté si vypracovali mnoho slibných šancí, ale jejich šance končili mimo branku nebo je zlikvidoval skvěle chytající Martin Černický. Svítkov udeřil z ojedinělé akce, kdy vybojoval míček Kopecký, ten ho přihrál Večerníkovi před branku, který akci vyšperkoval přesnou přihrávkou na volného Šprincla a ten poslal střelou k bližší tyči domácí do vedení. Po zbytek třetiny Polička mnohokrát držela domácí v obranném pásmu, ale branka v této třetině již nepadla. Do šatny se odcházelo za stavu 1:0 pro domácí, přestože je Polička přestřílela v poměru 4:20.

Začátek druhé třetiny patřil mezi opatrnější, hrálo se především ve středním pásmu. Hosté nabídli domácím výhodu přesilové hry, kterou po minutě zužitkoval pohotový Tadeáš Zelinka. Chvíli po vstřelené brance byl Zelinka vyloučen a hosté hráli přesilovou hru. Domácí drtivému tlaku hostí odolávali a když už se blížil konec oslabení, fauloval Šatara a domácí hráli deset vteřin dokonce ve třech hráčích. Oslabení domácí úspěšně ubránili zásluhou obětavosti bránících hráčů, které podpořil výborně chytající Černický. Svítkovští povzbuzeni vedením a ubráněnou sérií oslabení hráli ve velké pohodě a třetí branku zápasu vstřelil opět Zelinka. Přes tento náskok domácí v nasazení nepolevili a do konce třetiny zodpovědně udrželi slibné vedení 3:0.

Domácí šli do poslední části utkání s jasným cílem, udržet vedení a nenechat Poličku zdramatizovat zápas. Hosté do třetí třetiny doslova vletěli a domácím v obranném pásmu zatápěli. Jejich tlak byl přerušen vzájemným vyloučením Zelinky a Rokose. Hra čtyři na čtyři se převážně odehrávala ve středním pásmu a k žádnému vážnějšímu ohrožení brankářů nedošlo. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny následovala série vzájemných vyloučeních, při jednom z nich dostal Hackenberg trest 5+ do konce zápasu a začalo se hrát tři na tři. Zde se projevil tréninkový dril Roberta Kocha, který své svěřence na tento počet hráčů na hřišti připravoval. Nejdříve hostující obraně utekl Martin Hlavsa, který hostujícího brankáře nepřekonal. Hra se na okamžik vrátila do obranného pásma domácích, kteří se vzápětí dostali do přečíslení, ale David Večerník forhendovým blafákem Škodu nepřekonal. Poslední tečku za zápasem udělal střelec dne Tadeáš Zelinka, který dokončil hattrick.

Martin Hlavsa: K zápasu jsme přistoupili s vědomím, že nás výhra posune po šesti letech do vysněného play off. Přes počáteční nervozitu jsme předvedli zodpovědný a týmový výkon, který podpořil výborně chytající Martin Černický. Věřím, že před play off odstraníme nedostatky v naší hře a kvalitně se připravíme na čtvrtfinálovou sérii s Třincem.

Radek Kopecký: Z mého pohledu byla Polička jasně lepší, ale jejich snaha ztroskotávala na skvělých zákrocích Černického. Soupeři jsme udělili lekci z produktivity a zaslouženě jsme vyhráli. Play off je více o odhodlání a vůli, takže si myslím, že soupeře můžeme překvapit.

Střely na branku: 16:36. Vyloučení: 9:7. Využití přesilových her: 1:0.

Branky: Šprincl (Večerník, Kopecký), Zelinka (Cinko R., Šprincl), Zelinka (Šováň), Zelinka (Hlavsa)

Sestava: Černický Martin (Kaván Filip) - Hlavsa Martin (C), Svatuška Jan, Cinko Radek, Šatara Petr - Kopecký Radek, Šprincl Pavel, Večerník David, Hackenberg Tomáš, Šováň Pavel, Zelinka Tadeáš, Cinko Martin, Mifek Milan, Velecký Jakub, Černický David, Mlateček David