Sudoměřice nad síly A týmu

A tým (Petr Šatara) - V neděli cestoval náš A tým do Sudoměřic k dalšímu utkání 1. ČNHbL.

SK Sudoměřice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4 : 1

Svítkovští vstoupili do zápasu rozpačitě a již ve čtvrté minutě po zmatku ve svítkovské obraně poslal domácí do vedení Kaluža - 1:0. Svítkovští hráli aktivně, ale jejich střelecké pokusy končili na jistém brankáři. V osmé minutě měl hostující tým výhodu přesilové hry, avšak svítkovští jí nezahráli vůbec dobře a tak se skóre neměnilo. Na konci třetiny fauloval hostující Martin Cinko a poskytl Sudoměřicím možnost přesilové hry, avšak třetina se dohrála bez větší šance.

Do druhé třetiny vstoupil domácí tým s pokračující výhodou přesilové hry, ale v ní gól nepadl. Tři vteřiny po návratu vyloučeného hráče se ovšem vystřelil od modré čáry domácí bek a prostřelil Matrku - 2:0. Ani dvoubranková ztráta neodradila svítkovské hráče od aktivní hry, ale jejich útočné snahy přišly vniveč. Domácí dvakrát v krátkém sledu hráli v oslabení, ale svítkovští potvrdili, že se v koncovce trápí. Krátce před přestávkou se hostujícím nepovedlo dostat míček za červenou čáru a z toho vyplynula situace, kdy šli dva domácí hráči na jednoho obránce a po přihrávce z pravé strany zakončil pohodlně Mišík - 3:0. Krátce po vstřelené brance byl vyloučen Zelinka a soupeř opět dohrával třetinu v početní výhodě.

Sudoměřičtí vstoupili i do posledního dějství v přesilové hře a tentokrát se jim podařilo skórovat. Hostující obránce si nerozuměl s brankářem a pro číhajícího Mišíka nebyl problém vstřelit branku - 4:0. Od této chvíle se zápas více méně dohrával, přes to, že svítkovští nesložili zbraně a snažili se, tak si sudoměřičtí zkušeně hlídali svůj náskok. Čestný úspěch hostů zaznamenal po bratrské souhře Radek Cinko - 4:1.

Martin Cinko: Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec provazu. Stejně jako proti Přelouči jsme se i v Sudoměřicích na gól neskutečně nadřeli. Musíme koukat dopředu, liga ještě není ztracená a věřím, že když zapracujeme na důrazu a nasazení, tak se k nám potřebné štěstíčko přikloní.

Branky: Cinko Radek (Cinko Martin)

Střely na branku: 31:26        Vyloučení: 4:2                        Využití přesilových her: 1:0

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Nekola Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr - Čejgl Martin, Hackenberg Tomáš, Pitthard Martin, Cempírek Jiří, Šováň Pavel, Zelinka Tadeáš, Cinko Martin, Cinko Radek, Jirsa Tomáš