Stoprocentní víkend vynesl mladší dorost do play-off

Mladší dorost (Luboš Novotný) - Obrovského úspěchu dosáhl o uplynulém víkendu náš mladší dorost, když po dvou vítězstvích slaví postup do play-off extraligy. To je pouze čtyřčlenné a tak náš tým čeká rovnou boj o medaile.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. Tygři Mladá Boleslav    5 : 2          (1:1, 1:0, 3:1) střely 26:17

V slunečném sobotním odpoledni jsme přivítali dalšího rivala o nejlepší čtyřku extraligy mladšího dorostu Tygry z Mladé Boleslavi. Důležitý zápas jsme nezačali moc dobře a Tygři byli aktivnější. Naštěstí jsme se z prvního většího tlaku dostali do vedení po akci Jakuba Krále a Dominika Mikulčáka. Naši opět trochu polevili a hosté ještě v první třetině srovnali na 1:1. Do druhé třetiny kluci vstoupili mnohem lépe a po drtivém tlaku se ujali opět vedení po krásné šibenici Vojty Novotného. Poté přišli zázračné zákroky hostujícího gólmana, který nepřipustil další navýšení skóre a tak kluci odcházeli do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem. V úvodu třetí třetiny jsme bohužel inkasovali v oslabení a začalo se zase od nuly. Naši začali být aktivnější a důraznější a dočkali se vedení po gólu Ondry Pelikána. O pět minut později se díky krásné akci trojice Král, Novotný, Novák ujali vedení 4:2, gól byl ale z důvodu ofsajdu zpětně zrušen. Naštěstí to kluky nepoložilo a dvěma slepenými góly dovedli zápas do vítězného konce.

Sestava: Novotný Lukáš – Doležal Jan (0+1), Modrý Ondřej, Pelikán Ondřej (1+0), Vraný Štěpán, Adámek Radek – Mikulčák Dominik(1+2),  Král Jakub(1+3), Novák Richard (1+0), Čech Vladimír, Novotný Vojtěch (1+0), Hlaváček Tomáš, Svoboda Kazimír, Naštický Jiří

Trenéři: Kopečný

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. HBK Kyjov    5 : 2          (2:1, 2:0, 1:1) střely 14:36

Nedělní zápas přinesl stejný výsledek, ale za úplně jiného počasí, celý zápas hustě pršelo. V úvodu zápasu byli hosté aktivnější, ale naštěstí hostující gólman neudržel po naší ojedinělé akci svižnou střelu Jakuba Krále a dostal Svítkov do vedení. Bohužel o půl minuty později srovnali hosté z nenápadné akce na 1:1. V závěru třetiny se trefil krásně pod víko Tomáš Hlaváček a kluci odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Hned v úvodu druhé třetiny se po důrazné akci trefil z ostrého úhlu Vojta Novotný a zvýšil na 3:1. Hosté se ale nepoložili a zvýšili obrátky, ale neštěstí trefovali jen tyčky nebo zbytek pochytal Lukyn v brance. Poté přišla chvíle Kuby Krále, který se dostal do brejku, byl faulován a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil. Do třetí třetiny šli kluci v klidu, ale Kyjovští pořád ohrožovali naši branku a dočkali se gólu, kdy se trefil hostující Málik. Více Kyjov nestihl a kluci pečetili výhru gólem do prázdné brány, kdy svůj hattrick dovršil Jakub Král.

Sestava: Novotný Lukáš, Outratová Petra – Doležal Jan (0+1), Modrý Ondřej, Pelikán Ondřej, Vraný Štěpán, Adámek Radek – Mikulčák Dominik(0+1),  Král Jakub(3+1), Novák Richard, Čech Vladimír, Novotný Vojtěch (1+0), Hlaváček Tomáš (1+0), Svoboda Kazimír, Naštický Jiří

Slovo trenéra Petra Kopečného: Obě utkání jak proti Boleslavi tak proti Kyjovu jsme odehráli o poznání hůře než minulý týden. Konečně nám ale štěstí šlo trochu naproti. Za postup jsme velice rádi a myslím, že si ho zasloužíme. Vždyť ze třinácti zápasů jsme prohráli pouze dva v základní hrací době a to vždy 0:1. Do Budějovic jedeme určitě s cílem vyhrát a dostat se na příčku zaručující semifinále s Hradcem.