Starší žáky zradila koncovka, s Letohradem opět prohráli

Starší žáci (Dušan Korel) – Na gólové šance měli starší žáci Svítkov Stars v Letohradu navrch, body však ukořistit nedokázali. V jedenáctém kole východní skupiny ligové soutěže na hřišti Jelenů prohráli 2:3 a ani napodruhé v letošní sezoně s tímto soupeřem nebodovali.

Soupeře jsme trápili až do konce. Zápas jsme nezabalili, i když jsme prohrávali o dvě branky. Dnešní utkání však rozhodlo neproměňování šancí. My jsme je nešikovností nebo nerozvážností nedokázali proměnit a naopak jsme po vlastních chybách inkasovali hloupé góly,“ pronesl svítkovský trenér Filip Uhlíř.

Start však měli hosté velmi slibný. Zápas rozehráli aktivně. Už po pár vteřinách „zazvonili“ na tyčku letohradské branky a na konci druhé minuty po střele Jáchyma Jánského od modré čáry šli do vedení. Optimistický rozjezd ovšem zanedlouho vystřídal spíše zmar. Dvě vyloučení vyvedla Svítkov z počátečního tempa. Navíc při druhém oslabení inkasoval laciný gól po Martinkově střele z dálky. A ve druhé třetině byl ještě hůř. Letohrad skóre otočil, když Alberto a poté znovu Martinek potrestali zbytečné svítkovské ztráty míčku ve středním pásmu.

Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý. Po vedoucím gólu nám ale ublížila vyloučení. Od té doby jsme ve zbytku první třetiny a celou druhou třetinu nehráli vůbec nic. Bylo tam strašně individuálních věcí. Kluci se to snažili tahat sami místo přihrávek, což je ale v tomto věku normální. Sice jim radím, ať si balónek narazí, ale jsou to prostě ještě žáci,“ řekl trenér Uhlíř.

Byť prostřední pasáž nebyla příliš vydařená, Svítkov ještě dokázal utkání zdramatizovat. V závěrečné třetině se znovu vzchopil, Letohrad dostal pod tlak a přinutil ho strachovat se o vítězství. Přes řadu šancí však hosté už jen snížili zásluhou důrazného Solaře.

Třetí třetina byla z naší strany hodně dobrá. Soupeře jsme k ničemu nepustili, navíc jsme dali kontaktní gól. Soupeř začal bránit výsledek, to byla voda na náš mlýn. Bohužel nás rozhodčí v závěru poslal do čtyř, když jsme šli do tlaku. Vyloučení však naši aktivitu neotupilo, paradoxně jsme měli i další šance. Bohužel jsme je zase neproměnili, což dneska rozhodlo,“ řekl trenér Uhlíř.

Poslední utkání podzimní části sezony sehrají starší žáci Svítkova v sobotu 25. listopadu od 9.30 hodin. Na domácím hřišti přivítají poslední tým tabulky z České Třebové, který dosud ještě nebodoval.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky Svítkova: 2. Jách. Jánský (Solař), 36. Solař.

Sestava Svítkova: Štarman – Jon. Jánský, Svoboda, T. Hospr, Jách. Jánský, Gusty – M. Hospr, Koudela, Novák, Kašpar, Solař, Malý, Korel, Topič, Hoza.