Starší žáci ztratili ve Svitavách dva body

Starší žáci (Jiří Dudík) -  V sobotu 16. 4. zavál soutěžní kolotoč naše starší žáky do Svitav.

Byť podle tabulkových předpokladů, mělo jít o poměrně jednoduchá utkání, skutečnost byla diametrálně odlišná. Dalo by se to asi přirovnat k hodináři, který funkční hodinový strojek o 15ti kolečkách rozebere a má za úkol jej opět složit. Přitom ale zjistí, že těch koleček je jenom devět. A hodinky musí fungovat.

TJ Sršni Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars 0 : 4 (0 : 1, 0 : 3, 0 : 0)

Branky: Novák Jaroslav 2x, Bláha Tomáš, Adámek Radek

První zápas byl ze začátku hodně opatrný. Hráčům jsme řekli, co od nich čekáme a jakým způsobem si představujeme jejich hru. To se docela dařilo. Povedlo se nám "neprospat" začátek, už v první třetině vstřelit soupeři gól zásluhou umístěné střely Járy Nováka a po většinu času diktovat tempo hry.

I druhá třetina byla podle naší režie, vstřelili jsme tři branky, kdy se postupně prosadili Tomáš Bláha, opět Jára Novák a vše završil nechytatelnou "bombou" Radek Adámek.

Třetí třetina už žádnou branku nepřinesla a tak jsme v poklidu dokráčeli k vítězství v tomto zápase.

TJ Sršni Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars 1 : 0ss (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0 - 1 : 0)

Druhé utkání začalo opět opatrně a první třetina nebyla nijak odlišná o té v prvním zápase. Jedinou vyjímkou bylo to, že se nám nepodařila vstřelit branka, i když šance na to byly. Ale do šancí se začínal dostávat i soupeř a jen díky skvělému výkonu našeho brankáře Vládi Šidla trval na ukazateli skore stav 0:0.

Od druhé třetiny se pak již začal projevovat fyzický deficit některých hráčů. To se ale netýká naší "princezny" Niny Lednové - její fyzickou kondici kondici by ji mohl a měl závidět nejeden spoluhráč, její výdrž je obdivuhodná.

S nárůstem odehraných minut už jsme přestali tolik běhat a aktivní pohyb se začal vytrácet. Soupeř se začal stále častěji dostávat do šancí a v určitých fázích zápasu nás začal přehrávat. My jsme ale měli v brance skvělého Vládu Šidla. Jeho největší chvíle přišla asi 30 vteřin před koncem zápasu, kdy na něj najížděl soupeř se třemi hráči, ale náš Vláda začaroval a soupeře vychytal.

Utkání tak skončilo 0:0 a dospělo do samostatných nájezdů. Tam už větší šikovnost projevil soupeř a po zásluze bral jeden bodík navíc.

Soupiska: Šidlo Vladimír - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Lednová Nina, Bitnar Jiří, Novotný Šimon