Starší žáci zaspali začátek a z Hradce odjeli s prázdnou

Starší žáci (Dušan Korel, foto Benji Korel) – V přímém souboji o druhou příčku ve východní skupině ligové soutěže neuspěli starší žáci Svítkov Stars. V duelu sedmého kola prohráli 2:3 na hřišti Hradce Králové.

Zase škoda, že si soupeře necháme v první třetině odskočit na dva góly a pak to honíme. Bohužel opět po našich hloupých chybách. Určitě jsme tady mohli nějaký bod získat,“ zalitoval svítkovský trenér Filip Uhlíř.

Po týden staré porážce s vedoucím modrým týmem HBC Pardubice nedokázal Svítkov bodovat ani s dalším soupeřem z čela tabulky. Ráz utkání určila úvodní třetina, která hostům příliš nevyšla. Dostávali se pomaleji do tempa, prakticky neohrozili hradeckou branku a naopak ve vlastním obranném pásmu se nevyvarovali chybiček. Jednu z nich domácí využili už po 93 vteřinách hry a své vedení v první třetině ještě zvýraznili využitou přesilovkou.

Při prvním gólu zaspali naši útočníci, kteří nereagovali na zaběhnutí soupeře. A při druhém nechápu, kam běžel náš hráč. Místo toho, aby šel nejkratší cestou k míčku, tak nesmyslně obíhá branku. A je z toho gól. Zase po naší hloupé chybě,“ řekl trenér Uhlíř.

Zlepšení svítkovské hry přišlo od druhé třetiny. Hosté přidali na pohybu, byli aktivnější, častěji zaměstnávali hradeckého brankáře. Jejich naději na úspěšný výsledek oživil v 18. minutě pohotovou dorážkou důrazný Tadeáš Hospr. Bohužel další gólové příležitosti zůstaly nevyužity. K vyrovnání nevedla ani dvojnásobná přesilovka na přelomu druhé a třetí třetiny. Svítkov měl na dlouhých 74 vteřin převahu dvou hráčů v poli, na hřiště poslal nejsilnější sestavu, leč pomalou „profesorskou“ hrou bez jakéhokoliv momentu překvapení ideální možnost ke srovnání stavu trestuhodně promarnil.

To byla přesilovka úplně k ničemu,“ pronesl nespokojeně trenér Uhlíř a dodal: „Soupeř stál v trojúhelníku, nemusel ani nikam běžet a stačilo mu to. My jsme ho vůbec nedokázali rozpohybovat. Neměli jsme střelu, chyběla nám jednoduchost, chodili jsme. To nebyla přesilovka.“

Trest na sebe nenechal dlouho čekat a místo možnosti vyrovnat skóre Svítkov potřetí inkasoval, když Hradec krátce po ubráněné dvojnásobné přesilovce zužitkoval rychlé přečíslení. Svoboda sice za necelé dvě minuty přesnou střelou z mezikruží znovu snížil na rozdíl jednoho gólu, ale více se už hostům nepodařilo. Stupňovali sice svůj tlak, v koncovce však už byli neplodní.

Chyběl nám lepší pohyb a větší agresivita. Mám pocit, že zařadíme druhý rychlostní stupeň a dál se neumíme dostat. Pohyb musíme dohnat. Pak můžeme podobné zápasy dohrávat ve větším tempu a třeba i s více šancemi,“ řekl trenér Uhlíř a dodal: „Na druhou stranu jsem rád, že jsme sem vzali několik mladších kluků a aspoň na část utkání je dostali do hry. Mají pohyb, hrají jednodušeji, dají si poradit.

Starší žáky Svítkova nyní čekají dva volné víkendy bez ligových utkání. Další zápas sehrají až v sobotu 4. listopadu od 11.00 hodin v Heřmanově Městci.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky Svítkova: 18. T. Hospr (Jách. Jánský), 35. Svoboda (Jon. Jánský, Topič).

Sestava Svítkova: Reimann – Jon. Jánský, Svoboda, Solař, Gusty, Koudela, Ločárek – M. Hospr, Jách. Jánský, Topič, Kašpar, Kerner, Malý, T. Hospr, Korel, Novák, Milichovský, Hoza, Neliba.