Starší žáci zakončili sezonu prohrou, favorita ale trápili

Starší žáci (Dušan Korel) – Porážkou 2 : 9 v městském derby s modrým týmem HBC Pardubice zakončili naši starší žáci letošní sezonu. Na domácím hřišti však dokázali favorizovanému soupeři srdnatě vzdorovat.

Už jistý vítěz východočeské ligy starších žáků a postupující do finálového turnaje mistrovství České republiky, který v průběhu sezony ani jednou neprohrál, dal hned v úvodu najevo, že si svou bilanci nemíní pokazit ani ve Svítkově. Již v 38. vteřině utkání šel do vedení. Svítkovský tým však rychle inkasovaný gól nepoložil. Na herní převahu soupeře odpovídal bojovností a soustředěným výkonem v defenzívě. Dokázal zahrozit i v ofenzívě a v 11. minutě dokonce srovnal skóre, když na konci rychlého protiútoku byl úspěšně zakončující Topič.

Vyrovnávací gólem zaskočení hosté měli sice dál navrch, ovšem střelecky se dlouho nedokázali proti dobře bránícímu Svítkovu prosadit. Domácí zdárně čelili kombinacím soupeře a bojovným výkonem ho trápili. Až před polovinou zápasu se Alfa znovu dostala do vedení, ovšem za čtyři minuty bylo znovu srovnáno. Při vlastním oslabení pláchl hostující obraně Jáchym Jánský a svůj brejk úspěšně proměnil ve vyrovnání na 2:2. Tentokrát však byla odpověď soupeře rychlá. Už za 91 vteřin přidal třetí gól a před přestávkou se střelecky prosadil ještě jednou.

Dvoubrankový náskok dal Alfě na hokejky více klidu. V závěrečné třetině již nepřipustila žádnou další dramatickou zápletku. Byť domácí hráči rozhodně nebyli odevzdaní a dokázali ještě několikrát ohrozit branku soupeře, střelecky se prosazoval už jen favorit. Dalšími pěti góly zvýraznil své vítězství a po utkání převzal pohár pro vítěze východočeské skupiny ligy starších žáků.

I přes vysokou porážku však náš tým rozhodně nezklamal. Znovu nastoupil v oslabené sestavě pouze s dvanácti hráči do pole, přesto dlouho silného soupeře trápil a držel nadějné skóre. Stejně jako v předchozím utkání v Hradci Králové se mohl opět spolehnout na výborně chytající gólmany, tentokrát však přidal kvalitnější výkon v obraně a častěji se osmělil k útočným výpadům. Až v závěrečném dějství se naplno projevila síla favorita.

Po třech titulech českých šampionů v kategorii starších žáků tak Svítkov skončil ve východočeské skupině ligy pátý, což však je umístění možná až nad očekávání. Tým si zaslouží pochvalu, vždyť jeho sestavu až na pár výjimek tvořili mladší žáci. Přesto dokázali držet krok se staršími soupeři, a kromě suverénní modré Alfy bodovali s každým týmem. Získané zkušenosti mohou již zanedlouho zúročit v bojích o medaile na mistrovství republiky mladších žáků.

HBC Svítkov Stars – HBC Pardubice Modrý tým 2 : 9 (1:1, 1:3, 0:5)

Branky Svítkova: Topič, Jách. Jánský.

Statistiky zápasu

Sestava Svítkova: Štarman (23. Reimann) – B. Korel, Gusty, Solař, Jon. Jánský – Topič, Jách. Jánský, Kašpar, M. Korel, Kerner, Svoboda, Malý, Novák.