Starší žáci zahazovali šance a proti Letohradu nebodovali

Starší žáci (Dušan Korel) – Starší žáci Svítkov Stars dostali lekci z produktivity. Na domácím hřišti si ve 2. kole ligové soutěže vytvořili více gólových příležitostí než Letohrad, ovšem tři body si odvezli hosté po vítězství 5:3.

„Klíčové bylo proměňování šancí,“ pronesl svítkovský trenér Filip Uhlíř a dodal: „Máme šancí na tři zápasy a nedáme z toho gól. Uděláme pět chyb a dostaneme pět gólů. A dostat doma pět branek je strašně moc.“

Do domácí premiéry nastoupil Svítkov aktivně. Vytvářel si střelecké příležitosti, leč v koncovce postrádal více klidu a přesnosti. Naopak Letohrad v úvodu vytěžil z minima maximum a dvěma „slepenými“ góly v rozmezí 49 vteřin se dostal do dvoubrankového trháku. A bylo to jako přes kopírák. Hosté se nejprve ve vlastním oslabení prosadili hned po vyhraném vhazování a stejnou situaci si zopakovali o chvíli později při hře čtyři na čtyři.

„Dvakrát čistě prohrajeme buly a soupeř nás dvakrát potrestá. Místo toho, abychom doma vedli 2:0, tak 0:2 prohráváme. To se pak těžko otáčí,“ povzdechl si trenér Filip Uhlíř.

V polovině zápasu přidali letohradští Jeleni třetí gól, když znovu skórovali při hře čtyř proti čtyřem. Až teprve v 25. minutě smazal nulu ve skóre po šikovné teči Topič. Za čtyři minuty však hostující Motyčka potrestal chybnou rozehrávku Svítkova a završil svůj hattrick. A ve 37. minutě přidal Letohrad pátý gól. Domácí tentokrát dokázali bleskově odpovědět a dvěma přesnými trefami v rozmezí patnácti vteřin snížili na 3:5. Nejprve Jáchym Jánský a po něm podruhé skórující Topič dali Svítkovu naději. Dvoubrankové manko i přes další šance a dvouminutovou powerplay však již náš tým nesmazal.

Svítkov tak i nadále v nové sezoně čeká na první vítězství. Soupeře sice opět přestřílel, dostával se častěji do šancí, ovšem přesná koncovka ho ani tentokrát nezdobila. Chytře hrající Letohrad byl efektivnější. Trpělivě si počkal na svou chvilku a poté trestal takřka každé zaváhání domácích.

„Za stavu 0:2 se zápas těžko otáčí. Ale pořád bylo dost času. Pořád jsem věřil, že výsledek obrátíme. Jenže když už se dostaneme do tlaku a snížíme, zase si necháme dát gól. Soupeř nám tak neustále odskakoval. Závěr už byl hektický. Zkusili jsme to bez gólmana, hráli jsme to na šest hráčů, ale bohužel jsme to už neotočili,“ pronesl trenér Filip Uhlíř a dodal: „Musíme se z toho poučit a proměňovat šance. Dneska to o ničem jiném nebylo.“

Další utkání sehrají starší žáci Svítkova v sobotu 23. září, kdy od 10.00 hodin nastoupí na hřišti Lokomotivy Česká Třebová.

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3 : 5 (0:2, 1:2, 2:1).

Branky a nahrávky Svítkova: 25. Topič (Kerner, V. Koudela), 38. Jách. Jánský (Malý, V. Koudela), 38. Topič (T. Hospr).

Sestava Svítkova: Franek – Jon. Jánský, Gusty, T. Hospr, V. Koudela, Solař, Ločárek – M. Hospr, Jách. Jánský, Malý, Topič, Kerner, M. Korel, Neliba, Kašpar, Novák.