Starší žáci začali sezónu prohrou

Starší žáci (Petr Korbel) - V sobotu 10. 9. vyrazili starší žáci do nové sezóny výjezdem do Hradce Králové, kde ovšem narazili na těžkého soupeře.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 7 : 2 (3 : 1, 3 : 1, 1 : 0)

V nastávající sezóně již hrají starší zápas pouze jediný zápas, nikoliv dva jako to bylo doposud, onen zápas je ovšem dlouhý stejně jako u dospělých tzn. 3 x 15 minut. Hned na začátku bylo zřejmé, že favoritem zápasu budou urostlejší domácí, což se také potvrdilo. Na první gól jsme ještě dokázali odpovědět střelou Michaela Netolického, první třetina ale skončila 3 : 1 v náš neprospěch. Hradečtí hlavně využívali naší nedisciplinovanosti často v útočném pásmu a využívali přesilové hry. V podstatě stejný průběh a shodný výsledek měla i třetina druhá, kdy za záda domácího brankáře procedil míček opět Michael Netolický. Závěrečná třetina už neměla takové tempo. Domácí hrající v letním počasí jen z deseti hráči v poli znatelně polevili, což jsme ale nedokázali využít ke snížení stavu, naopak jsme ještě jeden míček ze své sítě lovili. Škoda zbytečných oslabení, zápas bychom nevyhráli, ale výsledek by byl určitě přijatelnější.

Trenér Vítězslav Gregor k utkání uvedl: Soupeř byl jednoznačně lepší a chci mu k vítězství pogratulovat. I tak jsme s ním v některých fázích dokázali hrát vyrovnanou partii, což mne těší. Určitě nás srážela zbytečná oslabení, která nás stála síly. Zápas nám ukázal, na čem musíme do budoucna pracovat.

Soupiska: Šťovíček, Šídlo - Korbel, Hemžský, Brož, Ilich, Birta, Bukač, Lednová, Netolický, Malý, Bláha, Gregor, Drbal, Novotný,

Střelci: 1. Netolický (Gregor), 2. Netolický (Bukač)

Na závěr ještě technický postřeh: 90ti minutová dotace na 3x15ti minutový zápas starších žáků nestačí. Následující zápas mladších žáků začínal opožděně.