Starší žáci vypnuli Alfu

Starší žáci (Martin Hlavsa) - Do třetího letošního derby, které se konalo v sobotu 24. 3. v Polabinách, jsme šli jednoznačně s cílem oplatit Pardubicím poslední porážku.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice- HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 6 (0 : 1, 0 : 2, 0 : 3)

Střely: 20 : 34

Branky: 3x Novotný L., 2x Vojtěch, Rakovský

Sestava: Šťovíček, Šídlo - Malý, Gregor, Korbel, Drozd, Shejbal, Bláha, Novotný L., Novotný Š., Vojtěch, Janíček, Rakovský, Hemžský, Brož

Už od rozcvičky byli kluci maximálně koncentrovaní a nahecovaní s cílem vyhrát tento důležitý zápas. Zpočátku zápasu se hrála opatrná bitva, kdy nikdo nechtěl udělat první chybu. Možná více ze hry měli Polabiny, ale naše obrana byla pozorná. Ve dvanácté minutě vyslal skvělou nahrávkou Matyáš Bláha do úniku kapitána Lukáše Novotného a ten se nemýlil. Tento důležitý okamžik nám dodal klid na hokejkách a postupem času jsme získávali vice ze hry. Ve druhé třetině jsme lehce proházeli útočné dvojice a ke Kubovi Vojtěchovi posunuli naší novou jarní posilu z Hradce Králové Kubu Rakovského. Lajna Kubíčků se dokázala dvakrát prosadit, když dvě branky vstřelil Vojtěch. Místy jsme měli až drtivý tlak ale více branek se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Před třetí třetinou jsme vyztužili obranu a snažili se poctivě bránit nadějné vítězství a čekat na rychlé protiútoky, kdy již Pardubice museli otevřít hru. To se povedlo ve 35. minutě, kdy opět po souhře K+K vstřelil po nahrávce Vojtěcha svůj první gól v dresu Stars Kuba Rakovský (tým se již těší na zápisné v podobě dobré buchty z Královéhradeckého kraje). V závěru dva góly přidal Lukáš Novotný a pečetil tak svůj hattrick. V brance parádní a profesionální výkon podal Jirka Šťovíček, který držel svůj tým celý zápas a získal svou první nulu v sezóně ve starších žácích. Pochvala patří pro celý tým. Všichni si plnili na 100% taktické pokyny a odvedli parádní práci! V sobotu jsme se radovali my, ale příště to může být jinak, a proto i nadále budeme pracovat a chtít se neustále zlepšovat. Nechceme usnout na vavřínech.