Starší žáci vstoupili do jarní sezony kanonádou

Starší žáci (Dušan Korel) – Gólové hody předvedli starší žáci Svítkov Stars v prvním utkání po zimní přestávce. V dohrávce 12. kola východní skupiny ligové soutěže na domácím hřišti deklasovali Lokomotivu Česká Třebová 23:0.

Konečný výsledek a k tomu poměr střel 74:3. Dva údaje, které dokumentují dění mezi mantinely více než výmluvně. Svítkov vyrazil do jarní části sezony rázně. V duelu s posledním týmem tabulky, který navíc nastoupil v nepočetné sestavě, nepřipustil sebemenší komplikaci. Přestože proti sobě neměl soupeře z kategorie nejsilnějších, ani na okamžik nepolevil v koncentraci a odměnou mu byla vysoká výhra.

Dvě nuly na světelné tabuli vydržely do konce 6. minuty, než Jonáš Jánský střelou od modré čáry odstartoval brankostroj. Od té chvíle se číslice na straně Stars neustále měnila a rozdíl ve skóre se zvyšoval. Zatímco svítkovský gólman Franek mohl po celé utkání zívat nudou, českotřebovská brankářka Stejskalová s osmičkou statečně bojujících spoluhráčů v poli neustále čelila útočným akcím domácích. Často marně. Již v 18. minutě Matyáš Hospr zakulatil počet domácích gólů na 10. A to nebyl zdaleka konec. Ve 39. minutě zvyšoval Malý už na 20:0 a v závěru domácí přidali další tři góly. Navíc ještě řada jejich střel orazítkovala brankovou konstrukci nebo hosty svými zákroky zachránila jejich gólmanka.

V herně jednoznačném utkání se střelecky blýskli Matyáš Hospr s Jonášem Jánským. Oba skórovali čtyřikrát. Hattrick si připsali Kerner, Kašpar a Jáchym Jánský, jenž si do statistik zapsal celkem jedenáct kanadských bodů.

Další utkání sehrají starší žáci Svítkova v sobotu 9. března. Od 14.00 hodin se představí na hřišti Jestřábů Přelouč, které na podzim porazili vysoko 9:0.

HBC Svítkov Stars – TJ Lokomotiva Česká Třebová 23 : 0 (7:0, 9:0, 7:0).

Branky a nahrávky Svítkova: 6. Jon. Jánský (Jách. Jánský), 7. Topič, 8. Kerner, 9. Jách. Jánský (M. Hospr), 10. Kašpar (Gusty, Koudela), 12. Hoza (Jon. Jánský), 14. M. Hospr (Topič, Solař), 17. Kerner (Jon. Jánský), 18. M. Hospr (Jách. Jánský), 18. M. Hospr (Jách. Jánský, Topič), 19. Solař (Kerner), 21. Jon. Jánský (Jách. Jánský, Koudela), 21. Jách. Jánský, 23. Solař (Kašpar), 25. M. Hospr (Topič, Jách. Jánský), 30. Kerner (Korel), 33. Kašpar (Jon. Jánský), 34. Jon. Jánský (Jách. Jánský), 35. Jon. Jánský (Jách. Jánský), 39. Malý (Koudela), 39. Novák (Jon. Jánský), 40. Jách. Jánský (M. Hospr, Topič), 45. Kašpar (Kerner, Jách. Jánský).

Sestava Svítkova: Franek – Koudela, Gusty, Jon. Jánský, Ločárek, Solař – M. Hospr, Jách. Jánský, Topič, Korel, Kerner, Kašpar, Hoza, Novák, Malý