Starší žáci versus Václav Pojar

Starší žáci (Martin Bláha) - V sobotu 11. 10. odpoledne jsme dorazili do Přelouče k dalším mistrovským utkáním.

Před tímto kolem jsme měli bilanci dvě výhry a dvě porážky. Chtěli jsme se pokusit o zisk maximálního počtu bodů. Začali jsme dobře po 48 vteřinách se po ose Bláha M. – Čech – Naštický poprvé dostal míček do sítě a vedli jsme jedna nula. V minutě šesté jsme zvýšili Čechem a na střídačce panovala celkem dobrá nálada. V desáté minutě se dnes poprvé, ale zdaleka ne naposledy trefil Přeloučský Václav Pojar 1:2 . Po první třetině jsme vedli 1:2 a centr naší první lajny Vláďa Čech a elitní obránce Radek Adámek se odebrali do Svítkova pomoci mladšímu dorostu v bojích o postup do jarní extraligy. I bez těchto nejvýraznějších opor jsme hráli dobře a trpělivě a během 25 minut utkání jsme si postupně získali náskok na 1:4 poslední branku vstřelil přípravkář Matyáš Bláha a bral tak míček za svou první trefu v MČR SŽ. To, co se však dělo potom, si nedovedu úplně vysvětlit. Nedokázali jsme si pohlídat bezpečné vedení. Přizpůsobili jsme hru a její rychlost hře soupeře a po zbytečných individuálních chybách jsme nechali soupeře srovnat. Vyrovnávací branku nám dokonce soupeř vstřelil 39 vteřin před koncem utkání a to ve vlastním oslabení. Stejný hráč proměnil i rozhodující trestné střílení a tak jsme první zápas brali pouhý bod za porážku 5:4 po ss. Všech pět branek Jestřábů zaznamenal Václav Pojar.

HC JESTŘÁBI PŘELOUČ VS. HBC JTEKT SVÍTKOV STARS PARDUBICE  5:4 SS (1:2, 0:1, 3:1)

střely na branku: 15:29 (4:10, 1:12, 10:7)

vyloučení: 8:2, přesilovky: 0:8,  využití: 0:0, v oslabení: 1:0

Do utkání číslo dva jsme přeskupili své řady a chtěli hrát na jistotu ze založené obrany. Obě útočné řady byly tvořeny mladšími žáky a přípravkáři a starší žáci vyztužovali pouze obranu. Po čtyřech minutách jsme však opět inkasovali 1:0. Do konce třetiny se již nic nestalo. Probrali jsme o přestávce nastalou situaci a snažili se najít lék na zpřesnění střelby a důraz před brankou soupeře. Podařilo se, 35 vteřin po úvodní buly druhé periody vyrovnal další náš přípravkář Denis Drbal 1:1 a také bral míček za první trefu v soutěži starších žáků. O minutu později nás poslal do vedení Korbel 1:2 a na střídačce bylo opět trochu veseleji. V 16 minutě využil soupeř nabídnutou přesilovou hru a bylo opět srovnáno 2:2. Po dalších 30 vteřinách však Jiří Dudík opět překlopil vedení na naší stranu 2:3. Dvacátá první minuta a naše přesilová hra. Pokoušíme se zvýšit vedení a odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Hrubá chyba však zapříčinila, že místo nás skórovali Jestřábi a bylo opět srovnáno. Po dvou částech hry se tak začínalo opět od začátku. Bohužel jsme vinou zranění přišli o Matyáše Bláhu a tak jsme opět museli hýbat sestavou. Přípravkář Drbal vyhrával proti vzrostlejším soupeřům jednu buly za druhou a dařilo se nám soupeře zatlačovat v jeho pásmu. Bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří překonat výtečně chytajícího Chalupu. Na místo toho, jsme však opět chybovali, když po nekomunikaci při rozehrávce vyhozeného míčku, až před naší branku si tento míček náš obránce nešťastně srazil mezi betony vlastního brankáře 4:3. Další branku a odskočení o dva góly zařídil Přeloučský Pojar v čase 27:44 a na světelné tabuli svítilo již 5:3. Bylo tak relativně dost času, pokusit se vynutit si alespoň další nájezdy. Drbal na buly kraloval a tlačili jsme, seč jsme mohli. Minutu a půl před koncem jsme brali time out a v následné power play se pokoušeli o nemožné. Chalupa v domácí brance však předváděl bravurní zákroky a soupeř nás tak srovnat stav nenechal. Konečný stav tak vyzněl pro domácí v poměru 5:3. Všechny branky nám opět nastřílel Václav Pojar.

HC JESTŘÁBI PŘELOUČ VS. HBC JTEKT SVÍTKOV STARS PARDUBICE  5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

střely na branku: 18:36 (5:8, 8:13, 5:15)

vyloučení: 4:2, přesilovky: 2:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Slovo závěrem: Nehráli jsme špatně, s Přeloučí jsme dokázali hrát dobrá a vyrovnaná utkání. Ne už tak s Václavem Pojarem. Tento hráč pojal sobotní odpoledne jako své galapředstavení, když sám zařídil všech  deset branek v naší síti. Pozitivum je, že se i naši přípravkáři dokáží v této soutěži prosadit a oba vstřelili branku. Stejně tak i to, že se náš tým nesloží za jakéhokoliv stavu, a stále funguje jako jeden kompaktní tým. Největším negativem přizpůsobení se stylu hry nepočetné střídačce soupeře a dvě inkasované branky ve vlastních přesilovkách.