Starší žáci v posledním zápasu základní části padli v Opočně na nájezdy

Starší žáci (Martin Hlavsa) - V sobotu 14. 5. cestovali naši starší žáci k poslednímu zápasu základní části Ligy SŽ do Opočna.

HBC Rangers Opočno – HBC Svítkov Stars Pardubice 5:4ss

Branky: 2x Bárta, Bečička, Choutka

Střely 30:55

Sestava: Štarman, Franěk - Bečička, Korel, Solař, Flamík, Jánský Jon., Jánský Jách., Bárta, Koudela V., Choutka, Kerner, Pavlíček, Lacko, Besperát, Bartok, Suchan

Další podrobnosti zápasu

Komentář: Na poslední zápas do Opočna jsme již odcestovali bez několika opor. Zápas jsme dobře rozehráli a rychle vedli 2:0 zásluhou Dana Bárty, který se trefil poprvé v sezóně a hned dvakrát a tým se těší na palačinky. Bohužel bylo v naši hře hned několik chyb v obranné fázi, kdy jsme byli nedůslední a podržel nás skvělý Jirka Štarman. Do druhé třetiny jdeme výrazně lépe a vytváříme si několik šancí. Máme trvalý tlak ze kterého však dáme pouze dvě branky zásluhou Bečičky a Choutky. Bohužel soupeř trestá každé zaváhání, a tak je stav 2:4 po dvou třetinách v náš prospěch. Třetí třetina se nám vůbec nepovedla a hlavně kvůli vlastní nedisciplinovanosti končí stav utkání 4:4 i přes několik dobrých našich šancí, které jsme si vytvořili. V nájezdech rozhodnou zkušení hráči Opočna a od nás bohužel mladší žák Tom Kerner a Vojta Koudela svou šanci nepromění. Utkání hodnotím pozitivně. I v kombinované sestavě jsme byli silní a kluci se do zápasu kousli. Škoda slabší koncovky a bohužel i trestů, které jsme udělali. Oba brankáři z mladších žáků předvedli dobrý výkon, když si rozdělili zápas na polovinu. Hráči Opočna předvedli fantastický výkon a vyždímali se do maxima - klobouk dolů. Kluky chci za sezónu pochválit a nyní se již budeme chystat na MČR.