Starší žáci v dramatu v Polabinách vydolovali bod

Starší žáci (Dušan Korel) – Jeden bod si odvezli starší žáci Svítkov Stars ze hřiště v Polabinách. V úvodním utkání nového ročníku ligové soutěže prohráli s bílým týmem HBC Pardubice 4:5 po samostatných nájezdech.

„Bodů jsme si mohli odvézt víc, ale nemůžeme být negativní. Byl to vyrovnaný zápas a soupeř byl v nájezdové loterii šťastnější,“ uvedl asistent svítkovského trenéra Vladimír Šídlo.

Zahajovací duel nové sezony byl dramatickou bitvou do posledních vteřin. Svítkov ho rozehrál rozpačitě, ale postupně si vytvořil střeleckou převahu, leč v zakončení byl neplodný. Na rozdíl od domácích, kteří se z ojedinělých šancí dostali do dvoubrankového vedení. Na druhý gól však dokázal už za půl minuty odpovědět Jonáš Jánský. V prostřední části přidali hosté na aktivitě a skóre otočili. Soupeři zasadili dvě rány v rozmezí 31 vteřin při vlastním oslabení. Nejprve Jonáš Jánský úspěšně zakončil rychlý brejk a vzápětí se individuálně prosadil jeho bratr Jáchym. Bílá Alfa však neklesla do kolen a už za 37 vteřin srovnala. V závěrečné třetině měl Svítkov několik příležitostí vzít si vedení zpět, v koncovce však neuspěl. Dvě minuty před koncem zkusili hosté zaskočit soupeře hrou s šesti hráči v poli, ovšem záhy v útočném pásmu ztratili míček a domácí Venzara trefil prázdnou branku. Svítkovští i nadále pokračovali ve hře bez brankáře a v čase 44:31 z tlaku vytěžili vyrovnávací gól, jehož autorem byl Solař. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem Kolomý ve druhé sérii a zajistil domácím výhru a dva body.

„Byl to první ligový zápas. Kluci se rozkoukávali, ale postupně začali dělat na hřišti to, co měli. Prohrávali jsme 0:2. Dokázali jsme však rychle snížit a ve druhé třetině i otočit skóre. Bohužel jsme rychle inkasovali na 3:3. V závěru jsme zkusili powerplay. Sáhli jsme k ní, aby si kluci zvykli na tuto herní situaci a aby si ji vyzkoušeli. Byť jsme dostali gól, odehráli powerplay dobře a dokázali ještě vyrovnat. Nájezdy jsou už loterií. Bod bereme a teď už se soustředíme na další zápas,“ uvedl asistent svítkovského trenéra Vladimír Šídlo.

Další utkání sehrají starší žáci Svítkova v sobotu 16. září od 9.30 hodin na domácím hřišti. Jejich soupeřem bude Letohrad.

HBC Pardubice – Bílý tým – HBC Svítkov Stars 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1).

Branky a nahrávky Svítkova: 11. Jon. Jánský (Topič), 23. Jon. Jánský (Topič, Kerner), 23. Jách. Jánský, 45. Solař (Jách. Jánský).

Sestava Svítkova: Reimann – Jon. Jánský, Gusty, Solař, Ločárek, V. Koudela, T. Hospr – Kerner, Topič, M. Korel, M. Hospr, Jách. Jánský, Malý, Hoza, Kašpar, Svoboda, Novák, Neliba.