Starší žáci v derby urvali bod

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 9. 4. k nám zavítali hráči z "Alfy - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice". Vzhledem k tomu, že drtivá většina zápasů Stars se během něj odehrávala právě s hráči Alfy, tak trochu to byl "Alfavíkend".

Starší žáci zahajovali toto měření. Řekli jsme  si, že nedáme svou kůži lacino - vědomi si velkých kvalit soupeře, přistoupili jsme  trochu netradičně k těmto zápasům, neboť v této sezoně se nám ještě nepodařilo bodovat s alfou.... a to jsme chtěli změnit.

Nicméně začátek zápasu se nám nepovedl... hned v prvním střídání jsme, po drobném nedorozumění, nechali soupeře skórovat a "hodili" na sebe deku neúspěchu. Nicméně v dalším průběhu hry jsme zjistili, že zase tak ztracené to není. Po obdržené brance jsme se během dalších asi dvou nebo tří střídání dostali nazpět do hry a po většinu času byli vyrovnaným soupeřem. Pracovali jsme svědomitě, hráči se drželi trenérských pokynů a pracovali pro tým.  Navíc předváděná hra byla příslibem nadějného výsledku - měli jsme tu možnost postavit to nejlepší co Svítkov v této kategorii má.

Po rychlé brance, v naší síti, se do konce třetiny nepovedlo už ani jednomu týmu skórovat. Urputná bitva probíhala i v druhé třetině. Zápas byl místy nervozní, oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání. I když šance byly na obou stranách, žádná z nich nebyla vyložená a v druhé třetině jsme branku neviděli. Velké napětí bylo cítit na ve třetí třetině - soupeř se snažil náskok zvýšit, my jsme se snažili skore alespoň srovnat... Blíže k navýšení byl soupeř - 2x se ocitnul sám před naší bránou, jednou ve vyložené šanci ale skvělý zásah našeho golmana - Jirky Šťovíčka (MŽ), nás udržel ve hře. A tak zahrozilo na druhé straně. Trochu nám k tomu pomohl soupeř, který se nachal vyloučit do tří hráčů a nám se povedlo přesilovku 5:3 zužitkovat díky důrazu a pohotovosti při zakončení Jirky Dudíka. Nutno podotknout, že v tu dobu plály na hřišti velké emoce, ale byly to sportovní emoce. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, neboť skore 1:1 se již nezměnilo. Ty nakonec vyhrál náš soupeř a radoval se tak z konečného vítězství 2:1 SN.

Ačkoliv zde byli jmenovaní dva hráči, velký dík a uznání patří všem, kteří k tomuto zápasu nastoupili. Podali zodpovědný a poctivý výkon a dokázali. že i v této kategorii můžeme být soupeři důstojným a vyrovnaným kolektivem. Zejména pak první formace "první pětka: Adámek - Novák Jára - Dudík - Zeman - Novotný" zle soupeři zatápěla.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1 : 2 sn (0 : 1, 0 : 0, 1 : 0 - 0 : 1)

Počet střel na branku 20 : 17

Střelec: Dudík

Soupiska: Šťovíček Jiří - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Ilich Jakub, Dudík Jiří, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Novotný Vojtěch, Zeman Tomáš, Lednová Nina, Hemžský Marek, Bláha Matyáš, Malý Matyáš

Pokud se týká druhého zápasu, tak tady se jednak projevila absence některých hráčů - hlavně Vojty Novotného a jako další, a to bylo hlavní, fyzická kondice některých hráčů. Nutno podotknout, že oba zápasy se hrály ve velmi vysokém tempu a u většiny hráčů "fyzička" znatelně "mizela".  A tak nikoho nepřekvapí, že první třetinu jsme prohráli 3:0 a druhou 2:1. Tady stojí za zmínku naše povedená akce, na jejímž konci byl Míša Netolický a předvedl kvalitní zakončení. To samé se mu povedlo i ve třetí třetině a tak už jen korigoval stav na 2:5 z našeho pohledu. Opět to byla velmi povedená a úspěšně zakončená akce.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2 : 5 (0 : 3, 1 : 2, 1 : 0)

Počet střel na branku 22 : 18

Střelec: 2x Netolický

Soupiska: Šidlo Vladimír, Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Ilich Jakub, Dudík Jiří, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Zeman Tomáš, Lednová Nina, Bukač Adam, Korbel Martin

Závěrem chci poděkovat našim hráčům, zejména první zápas se povedl a soupeři pogratulovat k vítězství.