Starší žáci v derby dominovali

Starší žáci (Petra Hovorková) - K sobotnímu domácímu zápasu nastoupili STARS proti hostujícímu Autosklu „A“ s vědomím, že se může jednat o jedno z klíčových utkání celé soutěže.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice A 7 : 1

Obě mužstva hrála od začátku na dvě kompletní pětky, i když domácí měli v rezervě na střídání kromě druhého gólmana též tři hráče do pole.

První třetina přinesla hned od začátku velký nápor domácích, kteří aktivní hrou v útočné třetině přehrávali soupeře. Za svoji snahu byli po zásluze odměněni již ve druhé minutě úvodním gólem Kňavy, kterému asistoval Synek. Bohužel hned v následující minutě využil soupeř hrající pod tlakem chyby ve zpětné přihrávce domácích a z brejku nekompromisně trestal. Domácí Stars to ovšem nepoložilo a aktivní hrou se okamžitě dostali opět do tlaku. Kňavovo nahození od pravého mantinelu tečoval Josef Vlašič a dostal domácí opět do vedení. I přes řadu dalších šancí ze strany domácích skóre po první třetině zůstalo pouze 2:1.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Soupeř byl mírně pod tlakem a naopak sám s výraznou aktivitou nepřišel. V polovině druhé třetiny tak přišlo zákonité vyústění převahy domácích, kteří dvěma slepenými góly šli do klidnějšího vedení 4:1. Nejprve se prosadil svým druhým gólem Josef Vlašič po přihrávce Synka a o minutu později Koudela po zpětné nahrávce zpoza branky od Seidla. Ten vzápětí mohl definitivně uklidnit domácí dalším gólem, ale nevyužil nařízeného trestného střílení za faul na Kňavu. V závěru třetiny se mohli hosté dostat do hry při přesilovce, ale domácího gólmana po střele od modré zachránila horní tyčka.

Třetí třetinu si domácí pohlídali a nepouštěli soupeře do výraznějších šancí. Navíc v polovině třetiny Kňava definitivně domácí uklidnil gólem na 5:1. Od poloviny poslední třetiny dali domácí šanci i zbylým hráčům a zápas se dohrál jasně v jejich režii.
Z rychlého protiútoku se po přihrávce Seidla prosadil Drozd a v posledním minutě pečetil výsledek na 7:1 svým třetím gólem Josef Vlašič.

Zbytečným osobním trestem na deset minut uděleným v poslední minutě (celkově druhým vyšším trestem v probíhajícím ročníku soutěže) se jeden z klíčových hráčů domácích Stars Leoš Vlašič s největší pravděpodobností připravil o start v nejbližších dvou utkáních.

Góly domácích: Josef Vlašič 3, Kňava 2, Koudela, Drozd

Soupiska: Smolík, Černý - Drozd, Flamík, Král, Vlašič L. - Bezpalec, Kaninský, Kňava, Koudela, Milichovský, Seidl, Synek, Uhlíř, Vlašič J.