Starší žáci u Ježků dotahovali, ale sérii porážek neukončili

Starší žáci (Dušan Korel) – Čekání starších žáků Svítkov Stars na další bodový zisk ve východní skupině ligové soutěže se protáhlo už na měsíc. Nedočkali se ho ani v Heřmanově Městci. Ze hřiště Ježků si odvezli porážku 2:4.

„Rozhodly individuální chyby a pak to dopadlo, jak to dopadlo,“ povzdechl si svítkovský trenér Filip Uhlíř a dodal: „Škoda čtvrtého gólu poté, co jsme se zvedli a snížili na 2:3. Věřil jsem, že můžeme bodovat. Bohužel se to nepovedlo.“

Po dvoutýdenní zápasové pauze čekal na Svítkov třetí duel v řadě proti soupeři z předních příček tabulky. A skončil jako oba předchozí. Po modrém týmu HBC Pardubice a Hradci Králové nedokázali svítkovští starší žáci bodovat ani proti Heřmanovu Městci a protáhli sérii porážek na tři utkání.

Vstup však měli hosté nadějný. V útočném pásmu sice nebyli příliš nebezpeční, ovšem dobrým napadáním a zodpovědným bráněním nepouštěli soupeře do šancí a drželi bezbrankové skóre. Změnila ho až 12. minuta, kdy domácí kapitán Mareček od modré čáry potrestal špatnou svítkovskou rozehrávku. „Chtěli jsme od začátku aktivně napadat soupeře po celém hřišti, což se nám v první třetině dařilo. Ale byl znát rozdíl v síle a kondici, vždyť někteří naši kluci jsou o dva roky mladší než soupeř. Ale stav 0:1 byl dobrý,“ řekl trenér Uhlíř.

Ve druhém dějství však už převaha Ježků narostla. Svítkov se jen s velkými obtížemi prokousával do útočného pásma a takřka výhradně se bránil náporu aktivnějšího soupeře. Obraz hry se odrazil i ve skóre. Domácí navýšili své vedení na 3:0, když navíc nevyužili 74 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku.

„Druhou třetinu jsme začali hrozně špatně. Pohyb byl špatný, dělali jsme chyby, nechali jsme se vylučovat. Ve druhé třetině z naší strany nebylo nic. Jen samá negativa. A ještě se kluci začali hádat mezi sebou a nadávat si. To k tomu vůbec nepatří,“ pronesl trenér Uhlíř.

Přesto Svítkov, který za první dvě třetiny vyslal na branku soupeře pouhé čtyři střely, dokázal utkání ještě zdramatizovat. Ve 34. minutě byl Svoboda faulován ve vyložené šanci, ale signalizované vyloučení smazal přesnou dorážkou Jáchym Jánský. A za tři minuty se hned po vyhraném buly trefil zblízka Kerner. Zápas rázem získal napínavý náboj. „Soupeř ve třetí třetině přestal hrát a my jsme se zvedli,“ poznamenal trenér Uhlíř.

Naděje na bodový zisk však hostům zhasla po laciném gólu ve 41. minutě. Nejproduktivnější domácí hráč Peřina zaskočil svítkovského brankáře střelou z otočky ze středního pásma a stanovil konečné skóre 4:2 pro Ježky. „Bohužel nepozornost gólmana nás srazila a možná stála i bod. Věřil jsem v něj, když jsme snížili. Nakonec to ale nedopadlo,“ zalitoval trenér Uhlíř po třetím prohraném utkání v řadě.

O ukončení série porážek budou starší žáci Svítkova bojovat v sobotu 11. listopadu, kdy v 9.30 hodin budou na domácím hřišti hrát proti bílému týmu HBC Pardubice. Tímto zápasem zahájí odvetnou část soutěže a svému soupeři mají co vracet. Na jeho stadionu na začátku sezony prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Svítkov Stars 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky Svítkova: 34. Jách. Jánský (Svoboda), 38. Kerner (Kašpar)