Starší žáci Stars vs. Kometa Polička

Starší žáci (Martin Bláha) - V sobotu 1. 11. jsme v naší aréně přivítali dalšího silného soupeře v kategorii starších žáků a to poličskou Kometu.

Proti tomuto soupeři se nedá hrát jiná hra, než ze založené obrany. S tímto jsme také k utkání přistoupili. Bránili jsme rozehrávku soupeře a vytvářeli jsme s ním dvojičky uř ve středním pásmu. Naši borci to dělali dobře a zodpovědně a tato jejich hra přinášela ovoce. Dokázali jsme bránit kometu celých jedenáct minut. Bohuřel před koncem první třetiny jsme poprvé kapitulovali. My jsme se na dostřel poličské branky moc často nedostávali. Občas se nám sice podařilo usadit se v útočném pásmu, ale naši borci byli okamžitě obsazováni a tam měli na zakončení jen velice málo času. Díky tomu nebyli naše střely soupeřovu brankáři nikterak nebezpečnými. Branku se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Soupeři naopak skórovali ještě třikrát a tak se konečné skóre prvního utkání ustálilo na 0 : 4.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS VS. SK KOMETA POLIČKA 0 : 4 (0:1, 0:2, 0:1)

Střely na branku: 21:31 (8:11, 6:10, 7:10)

Vyloučení: 1:2, přesilovky: 1:1, využití 0:0, v oslabení 0:0

Sestava STARS: Novotný Lukáš (Šidlo Vladimír)- Adámek, Bláha M., Bláha T., Dudík, Flos, Láník, Naštický, Novák Jar., Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch, Šrámek Josef

Do druhého utkání jsme vlétli s odhodláním vstřelit konečně nějakou branku. Zvýšili jsme svou střeleckou aktivitu a v první třetině soupeře přestříleli 7:3. Bohužel se z našich střel ujala pouze jedna, stejně jako na straně Poličky a tak bylo po první periodě srovnáno na 1:1. V prostřední části hry jsme se snažili co nejvíce pokrývat soupeře již od jeho obranného pásma a narušovat tak jeho rozehrávku. Dařilo se, byli jsme dokonce schopni se v útočném pásmu usazovat a snažili se ohrožovat branku Komety. Nebylo to však lehké, výtečná obrana soupeře nám dovolila pouhé dvě střely na svou branku. Když se Poličským podařilo usadit v našem pásmu, rozjeli svůj obávaný kolotoč. Naši borci jezdili jako fretky, ale soupeři se stejně podařilo skórovat. A to hned dvakrát při čemž jednou využili přesilovou hru. Po dvou třetinách jsme tak prohrávali 1:3. Dali jsme si za úkol neprohrát třetí třetinu a pokusit se utkání zdramatizovat. V 28. minutě jsme opět kapitulovali a stav 1:4 nenaznačoval nic dobrého. Dvě minuty před koncem hrací doby jsme vzali time out, odvolali gólmana a v následné power play se pokusili o nemožné. Tato část hry byla v našem podání to nejlepší z celého dne. Vyhrávali jsme buly a usazovali se v útočném pásmu. Přineslo to i gólovou tečku. Více než jednu branku se nám však již vstřelit nepovedlo a tak je konečný stav druhého utkání 2:4.

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS VS. SK KOMETA POLIČKA  2 : 4 (1:1, 0:2, 1:1)

Střely na branku: 12:18 (7:3, 2:9, 3:6)

Vyloučení: 2:1, přesilovky: 1:2, využití 0:1, v oslabení 0:0

Sestava STARS: Šidlo Vladimír (Šťovíček Jiří) - Adámek, Bláha M., Bláha T., Dudík, Drbal, Flos, Láník, Naštický, Novák Jar., Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch, Šrámek Josef

Branky STARS: Novotný Vojtěch, Naštický Jiří

Slovo závěrem: Hráli jsme výbornou obrannou hru. Napadali jsme rozehrávku soupeře už od jeho modré čáry a od poloviny třetích třetin po celém hřišti. Všichni naši hráči předváděli disciplinovaný a týmový výkon a díky těmto faktorům jsme nedostali od Komety nějak výrazně napráskáno. Chválíme všechny své hráče za předváděnou hru a disciplínu na lavičce.