Starší žáci stále drží první místo

Starší žáci (Martin Bulva) - První zápasy jara přinesly mladším žákům městské derby a souboj o první místo v tabulce.

Celý týden bylo krásné počasí a všichni aktéři duelu byli natěšeni na výborné zápasy. Bohužel předpověd‘, před konce týdne znamenala silné nebezpečí přeháněk a silného větru. Což se bohužel vyplnilo. Hosté z Alfy k nám přijeli se třemi formacemi. Mezi jejich největší opory patří Krištof a Moravec, tito dva hráči o sobě dávají vědět v každém zápase Alfy. Otázkou bylo jak se domácí popasují s tímto úkolem.

TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE 1 : 0 HBC AUTOSKLO-H.A.K. PARDUBICE

První zápas jsme chtěli vyhrát a neponechat nic náhodě. Úvodní třetina prvního zápasu byla v naší režii, kde jsme hosty přestříleli 11:5. Bohužel žádná ze střel se neujala a tak první třetina skončila bezbrankovým stavem. Bylo znát, že se jednalo o dva týmy s horní části tabulky, nikdo nechtěl udělat chybu, která by dala šanci druhému týmu jít do trháku. První a nakonec jedinou vlašt’ovkou byl gol Svobody, kterému asistoval jeho dvorní nahrávač Strouhal. Ve zbytku zápasu se vedla vyrovnaná taktická bitva. Ke konci zápasu tým hvězd několikrát podržel brankář Novotný, který pocelý zápas chytil bravurně.

Branky:  Svoboda (Strouhal)

Třetiny (0:0, 1:0, 0:0)

Poměr střel: 24:22

Vyloučení: 0:1

Hráč zápasu: 1. Novotný Lukáš 2. Svoboda 3. Strouhal

Hodnocení: Bulva M.: Věděli jsme, že ve druhém zápase s Alfou nás nečeká nic lehkého. Ukázalo, že to byl zápas o čelo tabulky, oba týmy předvedly výborný zápas, brankáři na obou stranách si zasloužili uznání. Rozhodlo důraznější zakončení jedné akce po které padl gol. Pochvalu zaslouží celý tým, včetně výborného brankáře, byl to kolektivní výkon!

TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE 0 : 3 HBC AUTOSKLO-H.A.K. PARDUBICE

Druhý zápas, se plně odvíjel dle počasí, které provázelo celý zápas. Úvod zápas nás nachytal v nedbalkách jeden útok alfy, střídal druhý. Naši hráči měli velký problém překonat půlku hřiště, přesto nás výkonem držel brankář Novotný. Poměr střel za první třetinu hovořil za vše. Ke konci první třetiny se nám rozpršelo takovým způsobem, že míček se zastavoval ve vodě v každém rohu. Nebylo vůbec jednoduché něco na hřišti odehrát. Když déšt‘ přerostl ve větší přeháňku rozhodčí přerušili zápas a oba týmy se odebraly do kabin. Do kterých však ještě ani nedošly a už se vracely zpět dohrát zbytek třetiny. Do konce nezbývalo mnoho času, ale hráči jako by rozhozeni nepřízni počasí nepokryli volného Šimka, který přes obránce střelou k tyči rozvlnil sít‘.  Velmi smutný odchod do kabin.

Kabinou domácích se pronesla o přestávce bouře podobná té venku. Poměr střel se ve druhé třetině vyrovnal, ale výkon na hřišti měl do ideálu daleko. Náš tým obdržel po dvou hrubých individuálních chybách dva goly a o zápase bylo skoro rozhodnuto. Bohužel letargie domácích přerostla ve velkou křeč z které je nevyvedl ani oddechový čas. Třetí třetina se odehrála podobně jako ta druhá, ale žádný gol již nepadl. Alfa srovnala účtování toho víkendu na 1:1 a tím se oba soupeři rozešli. Domácí nenavázali na výkon z prvního zápasu a druhý zápas jasně prohráli 0:3.

Třetiny: (0:1, 0:2, 0:0)

Poměr střel: 21:32

Vyloučení: 2:2

Hodnocení: Bulva M.: Zápas se mi nehodnotí dobře, v první třetině nám chyběl pohyb i důraz. Laxně jsme přistoupili k druhému zápasu. Závěr třetiny jsme dostali zbytečný gol, těsně před koncem. Druhá třetina nebyla o moc lepší, dále jsme postrádali pohyb a soupeř si tento zápas pohlídal a zcela zaslouženě ho vyhrál. Je vidět, že nás čeká ještě spousta práce, jediný kdo si zaslouží za tento zápas pochvalu je Lukáš Novotný, který si přes tři branky udržel svůj standard.