Starší žáci si poradili s Jihlavou

Starší žáci (Martin Bláha) - V sobotu 14. 3. zahájili sezónu starší žáci ziskem šesti bodů v domácích zápasech s Jihlavou.

Vzhledem k tomu, že se nám termíny utkání nekřížily s extraligou mladšího dorostu, měli jsme k dispozici všechny své hráče. Do branky se postavil Lukáš Novotný. Hráli jsme zodpovědně od zadu a snažili se usadit v útočném pásmu. Soupeř byl však zásadně proti a tak se převážně bojovalo o střední pásmo. Díky bravurním výkonům Novotného, který všechny pokusy jihlavských kryl a díky trefám Naštického a Čecha však byl po první části hry stav příznivý. Zásluhou Flose podařilo zvýšit na 3:0. V poslední části hry jsme ještě dostali možnost dvou minutové přesilové hry, tu se nám bohužel nepodařilo využít. Jihlavští nabídnutou početní výhodu též nezužitkovali a tak byl konečný účet prvního utkání 3:0. Nutno podotknout, že jsme body z tohoto utkání braly hlavně díky bravurně chytajícímu Novotnému. Soupeř nás totiž přestřílel  20:11.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. SK Jihlava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Střely na branku: 11:20 (3:6, 4:7, 4:7)

Vyloučení 1:3, přesilovky 3:1, využití 0:0, v oslabení 0:0

Ve druhém utkání jsme se rozhodli v brance prostřídat mladší žáky, Vláďu Šídla a Dominika Choutku. A do sestavy povolat třetí pětku složenou ze tří přípravkářů a dvou MŽ. Tito hráči obdrželi nominaci za dobře odvedenou práci v zimní přípravě. Když byla naše mateřská školka na hřišti, bylo se opravdu na co dívat. Byli schopni si hezky přihrávat a svým dobrým pohybem a komunikací se snažili přehrát mnohdy i o dvě hlavy větší soupeře. Nutno podotknout, že Jihlavští přistupovali ke hře proti naší mateřince s příkladným přístupem a opatrností tak, aby nedošlo ke zbytečným zraněním, za to jim patří veliký dík. Dokonce, když po jedné ze střel klesl k zemi náš „Mouse“ Matyáš Bláha, okamžitě přestali hrát a kontrolovali jeho zdravotní stav. Super přístup jak Jihlavských hráčů, tak jejich trenérů. Začátek utkání nám vyšel na výbornou a po čtyřech minutách jsme po trefách Dudíka a Naštického  vedli 2:0. Soupeř však zbraně nesložil a během dalších tří minut dokázal srovnat na 2:2. V polovině utkání jsme prohodili brankáře a stáhli hru na dvě pětky. Stav 2:2 jsme rozhodně nechtěli přijmout. Zásluhou Vojty Novotného, který svou hrou a kontrolou balónku přiváděl všechny soupeře k šílenství, jsme se po překrásné střele do víka ujali ve 22. minutě vedení 3:2. Během poslední části hry postupně zkompletoval svůj hattrick  Naštický 5:2 a v poslední minutě přetavil své snažení v branku Martin Korbel a uzavřel tak stav utkání na konečných 6:2 v náš prospěch.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. SK Jihlava 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Střely na branku: 27:11 (7:5, 9:5, 11:1)

Vyloučení 2:4, přesilovky 4:2, využití 0:0, v oslabení 0:0

Slovo závěrem: Opět jsme dokázali, že pokud máme k dispozici všechny hráče, kteří věkově spadají  do kategorie SŽ, jsme schopni vítězit. Tým fungoval, jako dobře seřízený stroj. Pohyb na hřišti, komunikace, střelba, dorážky, oslabení. Vše bylo téměř perfektní. Nováčky v našem týmu se stala dvě děvčata Marie Horáková a Nina Lednová. Obě se své role v týmu ujali se ctí. Rozhodně se za své výkony nemusí stydět. Přejeme oběma dívkám, aby se mezi kluky cítili co nejlépe a přejeme jim do dalších utkání hodně štěstí.