Starší žáci si poradili s Hradcem

Starší žáci (Petra Hovorková) - Sobotním domácím zápasem proti Hradci Králové vstoupili starší žáci Stars do druhé části soutěže.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 6 : 2
Deštivé počasí zastihlo řadu domácích hráčů nepřipraveno správnou obuví a díky tomu museli měnit posty s ohledem k zabezpečené hře směrem dozadu. Domácí si museli též poradit s absencí klíčového obránce Leoše Vlašiče, který nemohl díky dvěma vyšším trestům v probíhajícím ročníku soutěže do tohoto zápasu nastoupit.
Stars i díky nepříznivému počasí (lehký déšť a kluzký povrch) nastoupili s taktikou časté střelby i z větší vzdálenosti. Od prvních minut byli aktivnější a soupeře přehrávali jak individuálními schopnostmi, tak i nasazením. Skóre otevřel v páté minutě tvrdou střelou od pravého mantinelu domácí Kňava po přihrávce Josefa Vlašiče. Svoji aktivitu Stars zúročili dvěma slepenými góly v posledních dvou minutách první třetiny. Na 2:0 zvyšoval střelou od modré Kňava po přihrávce Synka. Na 3:0 upravil skóre svým typickým gólem po vyjetí z pravého rohu a střele z vrcholu kruhu pro vhazování Seidl. Na gól přihrával Koudela.

Druhou třetinu domácí začali zbytečným faulem v obrané třetině. Soupeř si dokázal rozebrat domácí bránící čtveřici a volný hráč tvrdou střelou ze střední vzdálenosti překonal domácího gólmana a snížil na 3:1. Domácími to neotřáslo a dále byli aktivnější. V polovině druhé třetiny se za brankou hostí ocitl sám Josef Vlašič, nikým neatakovaný si vyjel před branku a z blízka střelou k tyči dostal domácí do klidnějšího vedení 4:1. V zápětí dostali domácí Stars možnost přesilové hry. Nepřesnou střelu Josefa Vlašiče si po odrazu od zadního mantinelu zpracoval Kňava a střelou z vrcholu pravého kruhu zvyšoval na 5:1 čímž završil svůj hattrick. Minutu před koncem třetiny po tlaku v útočném pásmu se prosadil střelou ze střední vzdálenosti Josef Vlašič po přihrávce Kňavy.

V závěrečné třetině dostal příležitost debutující Daniel Halaška. V úvodu museli domácí čelit druhé přesilové hře soupeře za faul udělený na konci druhé třetiny. Stars si opět s touto situací neporadili. Domácí gólman pouze vyrazil nahození od modré a na dorážku z bezprostřední blízkosti již nestačil reagovat a hosté snížili na 6:2. Třetí třetina se dohrála v klidném tempu a domácí soupeře již do vážnějších situací nepustili. Mírné zkomplikování hrozilo při poslání soupeře do přesilové hry. To však domácí rezolutně odmítli posláním do oslabení největších opor, které si z celým oslabením bez větších problémů poradili. V závěru třetiny Kňava z ostrého úhlu nastřelil tyč odkryté branky. O chvíli později ještě uvolnil do gólové šance Halašku, která zůstala též nevyužita. Domácí i přes gólový půst v poslední třetině po zásluze vyhráli nad Hradcem Králové 6:2 po třetinách 3:0, 3:1 a 0:1.

Góly domácích: Kňava 3, Josef Vlašič 2, Seidl