Starší žáci s Jestřáby nezaváhali

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 30. 4. k nám zavítali Jestřáby Přelouč. Je to tým, se kterým máme v této sezoně 100% bilanci a všichni naši příznivci očekávali, že se tak stane i nyní.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HC Jestřábi Přelouč 5 : 1 (2 : 1, 1 : 0, 2 : 0)

V prvním zápase jsme se snažili zachytit začátek utkání. Častokrát jsme v této fázi inkasovali a né vždy se nám podařilo ztrátu dohnat. Vše začalo podle předpokladů až do doby kdy jsme po nešťastném zákroku Adama Bukače byli vyloučení a hráli tak oslabeni. To se dařilo celkem bez problémů zvládat nicméně ke konci oslabení jsme si nedokázali pohlídat nejlepšího hráče soupeře a tím pádem jsme jej pustili do vedení - 0:1. Přestože to bylo nepříjemné, naši borci přidali a během následujících dvou minut srovnali na 1:1, trefil se Jirka Dudík. Pak se hra vyrovnala až do doby kdy ke konci první třetiny šel soupeř pykat za krosček. Byť to nakonec bylo jediné vyloučení soupeře, podařilo se nám jej potrestat a odskočit na vedení 2:1. Trefil se přesnou ranou opět Jirka Dudík. Tak skončila i 1. třetina.

Ve druhé třetině tempo hry malinko polevilo, nicméně šance se objevovaly na obou stranách. Nakonec jsme byli opět úspěšnější, "povedenou" ránu předvedl Matyáš Bláha a posunul tak skore na uklidňujících 3:1.

Poslední třetinu jsme se snažili přidat další branky. To se povedlo, kdy se hned na začátku trefil Míša Netolický, který úspěšně dorazil "jedovku" Niny Lednové a zanedlouho navázal na úspěšné zakončení i Radek Adámek. Pak nás ale dvě vyloučení trochu zbrzdila. Velmi pozitivní bylo ale zvládnutí obou oslabení, po většinu času v této pasáži jsme měli my míček pod kontrolou a dovedli tak zápas k úspěšnému konci s celkovým skore 5:1.

Velmi dobrým zjištěním je i to, že se náš gólman Jirka Šťovíček dokázal vrátit ve velmi dobré formě po nepříjemných zdravotních komplikacích.

Sestava: Šidlo Vladimír, Šťovíček Jiří - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Ilich Jakub, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Lednová Nina, Bláha Matyáš, Bukač Adam, Vojtěch Jakub, Malý Matyáš

HBC JTEKT Svítkov Stars - HBC Jestřábi Přelouč 5 : 2 (2 : 0, 2 : 1, 1 : 1)

Druhý zápas byl trochu jiný. Pauza a teplo udělaly své a hráči se jen obtížně dostávali do tempa. Přesto stojí minimálně za zmínku výkon Niny Lednové. Její výkon měl vzestupnou tendenci, už v prvním zápase měla šance a na rozdíl od ostatních hráčů, dokázala udržet tempo i tento zápas. A tak asi nikoho nepřekvapilo, že si plným právem vysloužila kapitánské "Céčko".

Povedlo se nám hned z kraje zápasu udeřit - hned při svém prvním střídání ukázal svou šikovnost Adam Korec a po jeho ráně jsme vedli 1:0. Touto brankou jsme se uklidnili, zápas kontrolovali. Navíc v druhé části této třetiny se trefil Tomáš Bláha a tak jsme po první třetině zaslouženě vedli 2:0.

Začátek druhé třetiny patřil jednomu hráči a tím byl (a) Nina :). Dostala nádhernou přihrávku od Míši Netolického a nekompromisní, "mazáckou" ranou pod břevno navýšila vedení na 3:0. V ten moment nebyl v naší aréně fanoušek, který by této ráně nezatleskal. Aniž by si to kdokoliv uvědomil, byl to vítězný gól!! Na úspěšnou trefu Niny, ani ne do minuty, navázal parádní ranou i Jára Novák a konečně tak prolomil střeleckou smůlu v tomto zápase. 4:0.  Zdálo se, že se nemůže nic stát a zápas v pohodě dohrajeme. Ale.... Polevili jsme v nasazení, nebyli důslední před bránou, přestali jsme si přesně přihrávat, nedbali několika šancí soupeře.  A zákonitě tak přišel trest - soupeři se povedlo korigovat výsledek a jen díky dovednostem našeho gólmana Vládi Šidla to bylo jen jednou. Je už ohranou písničkou tady připomínat jeho dlouhodobou, stabilní formu na velmi, velmi vysoké úrovni.

Třetí třetinu už znatelně poznamenalo nezvyklé horko a únava hráčů, na obou stranách. Těžko se hledala motivace a hlavně radost ze hry pro některé hráče. Kontrola zápasu, pohodlných náskok a minimální odpor soupeře - to byly asi hlavní příčiny toho že se zápas už jen dohrával. Světlým okamžikem byla povedená střela Rádi Adámka v poslední minutě a navýšení stavu na 5:1. Naproti tomu zase kaňkou se stala situace, kdy jsme soupeři následně, po rozehrávce, dovolili korigovat výsledek na konečných 5:2.

Sestava: Šidlo Vladimír, Šťovíček Jiří - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Ilich Jakub, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Lednová Nina, Korbel Martin, Korec Adam, Bitnar Jiří, Shejbal Filip