Starší žáci přetlačili Piráty na nájezdy

Starší žáci (Bronislav Solař) - Sérii sobotních zápasů zahájili naši starší žáci soubojem s královéhradeckými Piráty. Ze zápasu si zapsali dva body.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 3 : 2 po samostatných nájezdech

Střelci: Jánský Jáchym (Jánský Jonáš), Jánský Jonáš (Jánský Jáchym), vítězný nájezd Jánský Jonáš

Soupiska: Štarman, Reimann - Jánský Jon., Kerner T. , Koudela, Solař - Gusty, Horváth, Hospr M., Hospr T., Jánský Jách., Kašpar, Korel B., Korel M., Ločárek, Malý, Šprync, Svoboda, Topič

Další podrobnosti zápasu

V sobotu sehráli naši "starší žáci" další zápas na domácím stadionu, když k nám zavítali Piráti z HK. Jak je v poslední době pravidlem, než jsme se probrali ze zimního spánku, už jsme prohrávali 0:1. Již od začátku zápasu tedy začaly zřejmě chlapcům pracovat nervy a některé souboje byly zbytečně vyhrocené na obou stranách. O první přestávce jsme apelovali na hráče, aby se věnovali své hře. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečným vyloučením ve druhé třetině. Tyto jsme však zvládli a následně jsme po dvou krásných kombinačních akcích otočili na 2:1. Třetí třetina již byla především o důsledné obraně. Bohužel se Pirátům podařilo sedm minut před koncem vyrovnat a tento stav vydržel až do konce. 45. minuta stav 2:2. Následovala trestná střílení, když ze všech šesti střelců byl úspěšným exekutorem pouze Jonáš Jánský. Celkově bych viděl ještě zlepšený výkon oproti předchozímu zápasu, bohužel ovlivněný individuálními chybami a  nedisciplinovaností některých hráčů, kteří ještě nepochopili, že svým chováním kazí výsledky svým spoluhráčům.