Starší žáci předvedli kanonádu v Třebové a poprvé vyhráli

Starší žáci (Dušan Korel) – Starší žáci Svítkov Stars si ve třetím kole ligové soutěže otevřeli střelnici na hřišti v České Třebové. Soupeři nastříleli rovný tucet gólů a po divokém výsledku 12:5 slavili první vítězství.

„Je to první výhra a navíc z venku, musíme si výsledku vážit. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Ale mrzí, že jsme obdrželi zase hodně gólů,“ prohlásil svítkovský trenér Filip Uhlíř. „Dali jsme si čtyři branky prakticky sami. Naše bránění je špatné. Všichni si chtějí dát gól, vodí míček, pak ho ztratí, soupeř to pak je nahodí, někdo nám uteče a z brejku inkasujeme. Samozřejmě je to dáno věkem, ale musíme bránit lépe,“ dodal trenér.

Vysoká výhra Svítkova se zprvu nerodila snadno. Hostující tým měl opět střeleckou převahu stejně jako v předchozích zápasech a ve 3. minutě šel do vedení zásluhou Jonáše Jánského, ovšem další šance nevyužil. Trest přišel v 8. minutě, kdy domácí Lokomotiva už po pěti vteřinách využila přesilovku. Na začátku druhé třetiny se stejná situace opakovala. Hostům vrátil vedení Jonáš Jánský, ale domácí opět zužitkovali přesilovku. Znovu po pěti vteřinách početní převahy.

Kdyby si soupeř vytvořil nějaký tlak, ale inkasovali jsme po vlastních chybách. Nebyli jsme koncentrovaní, měli jsme mizerný pohyb po buly, gólman také neměl úplně svůj den. Dostali jsme hrozně jednoduché góly,“ poznamenal trenér Uhlíř.

Svítkovu se tak až do poloviny zápasu nedařilo zlomit odpor soupeře. Byl sice aktivnější a díky třetímu gólu Jonáše Jánského šel znovu do vedení, ale dalším zaváháním nabídl soupeři rychlé vyrovnání. Až na trefy Tadeáše Hospra a Topiče nenašli domácí odpověď. Sice ještě snížili na 4:5, srovnat se jim však už nepodařilo. Ve zbytku zápasu už jasně dominovali hosté. Kerner těsně před koncem druhé třetiny jim vrátil dvoubrankový náskok. V závěrečném dějství předvedl Svítkov šestigólovou kanonádu a dokráčel si pro vysoké vítězství.

Ve druhé třetině už soupeř pomaličku odcházel a ve třetí už defacto neexistoval. Tam už to bylo jednoznačné. Když jsme odskočili na dva tři góly, bylo hotovo. V závěru jsme si zase zkusili hru bez brankáře. Dali jsme z toho i branky. Kluci ukázali dobré věci, je vidět, že mají sílu a kvalitu. Jsem spokojen s herními činnostmi jednotlivců,“ řekl trenér Uhlíř, který však viděl i negativa: „Někteří hráči mají mizerný pohyb. A připadá mi, že se kluci stydí přihrát na tři čtyři metry. Kdyby si přihráli, byli v pohybu, narazili si míček, byl by pro ně hokejbal jednodušší. Místo toho vodí míček, jdou do jedné kličky, pak do druhé a často přijde ztráta. A potom lacino inkasujeme.“

V nadcházejícím týdnu na starší žáky Svítkova čekají hned dva zápasy. Na premiérové vítězství se budou snažit navázat na státní svátek ve čtvrtek 28. září, kdy se na domácím hřišti od 8.00 hodin střetnou s Přeloučí. V sobotu 30. září od 14.00 hodin budou hrát ve Svitavách.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Svítkov Stars 5 : 12 (1:1, 3:5, 1:6)

Branky a nahrávky Svítkova: 3. Jon. Jánský, 16. Jon. Jánský (Topič), 20. Jon. Jánský (Topič, Jách. Jánský), 25. T. Hospr (Novák), 26. Topič (Jách. Jánský), 30. Kerner (Jon. Jánský), 33. M. Hospr (Kerner), 37. Jon. Jánský (Solař, Jách. Jánský), 43. Jách. Jánský (Svoboda), 44. Topič (Jon. Jánský), 44. Solař (Jon. Jánský, Jách. Jánský), 44. Hoza (Kerner).

Sestava Svítkova: Franek – Jon. Jánský, Jách. Jánský, Solař, Svoboda, Ločárek – Kašpar, Topič, Malý, Hoza, M. Hospr, Kerner, Korel, T. Hospr, Novák.