Starší žáci porazili Ježky a dotáhli se na čelo soutěže

Starší žáci (Pavel Hrubeš) - V posledním zápase podzimní části na sebe v sobotu 16. 11. narazili na hřišti Svítkova první dva celky soutěže. Dosud bez ztráty bodu vedoucí Ježci z Heřmanově Městce a druhý celek soutěže domácí Stars.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 4 : 1 (1:0, 2:0, 1:1)

Do zápasu vstoupili domácí aktivně a hned při prvním střídání se po závaru před soupeřovou brankou dostali zásluhou Synka do rychlého vedení. Asistoval Drozd. Soupeř byl od inkasovaného gólu po zbytek třetiny aktivnější, ale díky důsledné hře domácích do zadu se do čistých gólových šancí nedostával.

Ve druhé třetině byli hosté vzhledem k vývoji zápasu aktivnější, což ale přinášelo řadu šancí domácích Stars. Z brejku se ze samostatného nájezdu v polovině třetiny ještě Kňava neprosadil. Z jednoho z dalších protiútoků již gól na 2:0 padl. Bylo to ve 25. minutě, kdy nahození od levého mantinelu ze vzduchu tečoval Seidl. A to nebylo ze strany domácích ve druhé třetině vše. Ve 28. minutě vyhrál v útočném pásmu buly Seidl a Martínek střelou po zemi k pravé tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci a upravil skóre druhé třetiny na 3:0.

Do třetí třetiny nastupovali domácí oslabeni za faul z úplného závěru třetiny druhé. Toto oslabení ještě přežili, ale v zápětí následovalo další za vyhození míčku přes mantinel v obranném pásmu. To již domácí neubránili a soupeř střelou z mezikruží snižoval na 3:1. Soupeř se stále tlačil do útoku, domácí hrozili z brejků. Z jednoho z nich domácí Martínek nastřelil horní tyč. Soupeř kontroval tvrdou střelou od modré, která ale též skončila pouze na horní tyči. Závěrečný tlak rezolutně odmítlo duo Martínek - Seidl. Martínek odzbrojil soupeřova obránce na středovém kruhu a při přečíslení dva na jednoho vybídl ke skórování Seidla, který zakončoval do odkryté branky a definičně rozhodl o vítězství domácích 4:1.

Stars se bodově dotáhli na lídra soutěže a zaostávají za ním pouze díky horšímu skóre.

Branky domácích: Seidl 2x, Synek, Martínek