Starší žáci poprvé poraženi

Starší žáci (Petr Kopečný) - Tým našich starších žáků odehrál v sobotu 28. 10. na domácím stadionu městské derby a poprvé v letošním ročníku odešel poražen.

HBC JTEKT Svítkov Stars – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4 : 5

Sestava domácích: Šídlo (od 28. minuty Procházka) – Malý, Brož, Novotný Š., Novotný L., Bláha, Janíček, Cahlík, Gregor, Korbel, Bukač, Vojtěch, Hemžský, Vlašič, Mrva

Branky domácích: Novotný L. (Bláha), Novotný L., Hemžský, Bláha (Hemžský)

Na městské derby s Autosklem jsme se velmi těšili. Pod dvou vysokých výhrách jsme se báli, že přijde podcenění soupeře, a proto jsme byli velice rádi, že ještě kolo před derby jsme odehráli kvalitní utkání v Letohradě. Kluci si před zápasem velmi dobře uvědomovali, že pokud bychom vyhráli za tři body, rozdíl mezi týmy by byl již velký. Úvod do zápasu nám vůbec nevyšel, špatná komunikace v obranných řadách a trochu i smůla brankáře měla za následek stav 0 : 2 pro hosty po první třetině. Druhé dějství se odehrávalo prakticky ve stejném duchu, hosty držel kvalitním výkonem Bitnar, naši střelci nenašli klid na hokejkách, nastřelili i tyčky. Zato Autosklo bylo opravdu na utkání nabuzené a každou chybu v obraně potrestalo - 0 : 4. Možná i díky frustraci přišel na konci druhé třetiny zkrat obránce Gregora, který nevybíravým způsobem poslal Matěje Kábrta na mantinel (tento hoch již musí mít z našeho hřiště komplex). Pětiminutovou hru v oslabení jsme přečkali bez úhony až do konce druhé třetiny. Jsem velmi rád, že jsme se spolu s hostujícím trenérem Jirkou Bitnarem shodli a dokázali utkání i po tomto vyhroceném momentu a stavu na tabuli udržet na uzdě své hráče a nepřipustili jsme nějaké vášně. Do třetí třetiny jsme se pokusili maximálně otevřít hru a neslo to ovoce. Kapitán Lukáš Novotný 2x skóroval a zas bylo o co hrát. Poté se prohnal středem hřiště jak uragán Marek Hemžský a už jsme byli na dostřel jednoho gólu. Bohužel opět zmatek v obraně po buly v našem obranném pásmu a Autosklo odskočilo na rozdíl dvou branek. Hosté nám posléze nabídli přesilovou hru a tu jsme díky lídrovi kanadského bodování Bláhovi dokázali využít. Ačkoli jsme opravdu mocně tlačili a měli spoustu šancí, na vyrovnání to již nebylo. Během utkání jsme přišli o obránce Gregora a po první třetině zraněného Korbela. Smekám především před hráči, kteří v šesti dokázali odehrát 5-ti minutové oslabení a neustále se točili. Klobouk dolů. Děkuji i soupeři za kvalitní utkání – klukům to zas otevřelo oči a sami viděli, že když makají na 100%, dokáží dát čtyři branky za čtyři minuty. Mrzí mne však kaňka na utkání, která se prostě nesmí stávat, můžeme prohrát, ale vždy s hlavou nahoře a v duchu fair-play. Těšíme se na další derby, soutěž je stále otevřená a bude mít náboj.