Starší žáci poprvé padli

Starší žáci (David Synek) - Starší žáci vyrazili v sobotu 21. 9. na stadion jednoho z favoritů regionu, kde byli letos poprvé poraženi.

V Heřmanově Městci na svítkovské čekal silný soupeř, který je považován za jednoho z favoritů soutěže. Stars přijeli v početné sestavě, která jim umožnila z počátku hrát na dvě obranné dvojice a tři útoky. Citelným oslabením a zásahem do složení byla v obraně absence Filipa Uhlíře. Soupeř hrál na dvě kompletní pětky. První třetina přinesla vyrovnanou hru, kdy se nám dařilo nepouštět soupeře do větších šancí a naopak v jejich třetině jsme je přehrávali zejména aktivní hrou a držením míčku v rozích, s kterou měl soupeř výrazné problémy. Do vedení Stars poslal v polovině první třetiny Josef Vlašič střelou ze střední vzdálenosti po asistenci Filipa Flamíka. V jedenácté minutě se po zbytečném sekání, které rozhodčí posoudil jako úmysl zranit soupeře, nechal na pět minut + dokonce utkání vyloučit Leoš Vlašič. Přesilovku zasahující z části do druhé třetiny Stars ubránili.

Do druhé třetiny Stars stáhli hru na dvě pětky. Soupeře do obratu poslaly dvě vyloučení za sebou, které umožnily soupeři hru pět na tři, kterou využlili ke srovnání a v pokračující přesilovce pět na čtyři k obratu na 2 : 1. Po zbytek druhé třetiny hráli Stars v úplném útlumu, z kterých je nedostala ani řada přesilových her. Soupeř nás v tu chvíli výrazně přehrával a využil našich chyb a nedůslednosti v obraně i nejistoty brankáře Černého k navýšení skóre na 4 : 1.

Do poslední třetiny šli hostující Stars s tím, že již nemají co ztratit. Posíli útok Danielem Martínkem, který druhou třetinu odehrál místo vyloučeného Leoše Vlašiče v obraně. Soupeře jsme v závěrečné třetině dostali pod tlak. Po střele Josefa Vlašiče jsme snížili na 2:4. Pak ještě po skrumáži před soupeřovou brankou nastřelili tyč. Naše nátlaková a riskantní hra též dostávala soupeře i do spousty protiútoku. Ve třetí třetině naděje Svítkova na zdramatizování držel Jakub Smolík, který
do třetí třetiny nahradil Matyáše Černého. Chytil několik samostatných nájezdů soupeře, ale po jednom z protiútoků soupeře nestačil na dorážku po vyražené střele ze střední vzdálenosti. Na gól domácích dokázali hosté ještě odpovědět Danielem Martínkem, který snižoval na konečných 5:3 z pohledu domácích Ježků. Ti si s přehledem pohlídali závěr utkání a po zásluze, zejména díky totálnímu kolapsu Stars ve druhé třetině, utkání vyhráli.

Ježci Heřmanův Městec - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice  5 : 3 (0 : 1, 4 : 1, 1 : 2)

Soupiska: Černý, Smolík - Drozd, Král, Milichovský, Vlašič L., Bezpalec, Flamík, Kaninský, Kňava, Koudela, Martínek, Pavlíček, Seidl, Synek, Vlašič J.